Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mikortól kell elkezdeni a B12...

Mikortól kell elkezdeni a B12 vitamin pótlását?

Figyelt kérdés

Pld. ha június 1-től már teljesen vegánul szeretnék étkezni, akkor aznap már be kell vegyek egy B12 vitamint?


Illetve, ti hol veszitek jó minőségben és jó árban a B12-t?


Köszönöm



2019. máj. 20. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
Egy jól összeállított vegán,vega étrendnél nem kell pótolnod.
2019. máj. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
De kell. Elvileg több hónap (év) a kiürülése, szóval ha nem tudom, egy héttel később kezded el szedni, nem fogsz meghalni. Vagy ha egy-egy szem kimarad közben. A DM-ben 1000 forint 60 szem, de az nem olyan nagy dózis. Ilyet nem tudom, lehet e csinálni, de én kettőt szedek naponta, vagy a szintén DM es vega vitaminból és külön a B12 ből is egyet
2019. máj. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

7 évig voltam úgy vegán, hogy nem szedtem b12 vitamint. Persze, nem tudatosan, ez még a szélessávú internet elterjedése előtt volt, fogalmam sem volt róla, hogy létezik b-12 vitamin, vegánság, egyszerűen nem szerettem volna részt venni olyan állatok kizsákmányolásában és megölésében akik nekem soha nem ártottak. Semmi hiánybetegség nem lépett fel, sőt, a legtöbb egyéni rekordom ebből az időszakból datálódik úszásból, hosszútávfutásból.

A Nutritionfacts ajánlása szerint 2 metódus alkalmazható: napi egyszeri 250 mcg cyanokobalamin alapú tabletta, vagy heti egyszeri 2500 mcg.

[link]

Én a naturol termékcsalád b12-őt használom ami 5000 mcg/tabletta, de mivel 2500 mikrogramm kielégítő, így fél tabletta is elég hetente. 100 tabletta van a dobozban, szóval 200 hétre elegendő b12 vitamin, mindez 3400 ft. Ennél jobb ajánlatot magyar nyelvű oldalon még nem találtam.

[link]

2019. máj. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A felmérések szerint a lakosság nagy része B12 hiányos, függetlenül a táplálkozásától. Tehát a mindenevőknek sem árt néha pótolni, így minél előbb, annál jobb. A szervezeted képes évekig raktározni, ezért 1-2 nap nem számít, de már most is bevehetsz egyet-egyet.
2019. máj. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az utolsó irja, a lakosság 40%- b12 hiányos a fejlett országokban. Mindekinek pótolni kell, nem csak a vegánoknak mert az ipari állattartás és mezőgazdaság kiirtotta a termeszetes forrását (baktérium fajta amely a talajban él).
2019. máj. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 lencsefőzelék ***** válasza:
78%

3-as: jó lenne ez az általad ajánlott B12-vitamin, ha nem lennének benne káros adalékanyagok. A dextrózt (szőlőcukor) még akár el is fogadnám, de a szukralózt már nem.

[link]

Amúgy bírom, hogy egy magyar webáruházban angolul szerepelnek az összetevők...

Tudsz esetleg olyat ajánlani, amiben nincs mesterséges színezék és édesítőszer?

2019. máj. 21. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!