Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Van aki vegetariánus és mégis...

Van aki vegetariánus és mégis székrekedéssel küzd?

Figyelt kérdés
Már hónapok óta keseríti meg az életem a székrekedés, puffadás, bélgázosság hármas és már annyi dologgal próbálkoztam ellene, de csak időleges megoldasokat talaltam. Talán egy drasztikus étrendváltás segítene.
2019. jún. 29. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

mi a mostani étrended?

orvosod mit mondott?

2019. jún. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

Szia, talán csak feldolgozott ételeket eszel. A hasnyálmirigy nem termel elegendő emésztőenzimet ahhoz. Kelle enni nyers dolgokat is, azok tartalmaznak emésztőenzimet.

Ellenkező esetben kell szedjél emésztőenzimeket.

Vagy ha eszel ipari tejterméket, akkor kell probiotikumot szedj, mert azok teli vannak antibiotikummal.

2019. jún. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Ezeket tudom tanácsolni, nekem is beváltak:


- kevesebb lisztes étel (semmi kenyér, péksüti, tészta)

- tojás, egyéb zsíros kaja, hogy rendesen termelődjön és ürüljön az epe

- probiotikum (savanyított tejtermékek, savanyított zöldségek)

- sok nyers zöldség (a vízben oldható rostok miatt)


Már az első pontnak önmagában segítenie kell, de minél többet betartasz, annál valószínűbb, hogy jobban leszel.

2019. jún. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Amit eddig senki nem említett: mennyi folyadékot fogyasztasz naponta? Mert a székrekedés egyik oka lehet a túl kevés ivás.
2019. jún. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Az, hogy nem eszel húst még önmagában nem elég az egészséghez. Lényeges, hogy mit eszel helyette. A kóla chips mogyoró is vegetáriánus sőt vegán. Ahogy írták, minimális műkaja, sok rost, elég víz.
2019. jún. 30. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előző írta: attól, hogy egyféle ételt szigorúan kizársz az étrendedből, még nem leszel feltétlenül egészséges. Hacsak nem vagy érzékeny a húsra, állati fehérjére, és nem kifejezetten ez okozza a tüneteidet, akkor nyugodtan fogyaszthatod (mondom ezt vegánként).

Tény, hogy rengeteg formája van a húsnak (is), ami nagyon egészségtelen. Ilyenek a feldolgozott, tartósítószeres, mesterséges anyagokat tartalmazó és a nagyon silány minőségű húsok. Ezeket ha teheted, kerüld.

Ugyanez igaz az összes többi ételre. Hiába nem eszel húst, ha mellette egészségtelen ételekkel terheled az emésztésedet.

2019. jún. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem kell drasztikus étrend, csak természetes vagyis teljes értékű. Semmiféle finomított gabonaféle és répacukor nem javasolt, élesztős kenyerek/péksütemények sem.

Naponta csak 3x enni, és sok-sok rostot tartalmazó ételeket: kásákat, teljes kiőrlésű kenyeret, nyers salátákat, roppanósra párolt zöldségeket stb.

A hüvelyeseket (babfélék, barna lencse) min. 36 óráig vízben áztatva, mielőtt megfőzöd.

Rá kellene jönni, mi okozza a bélgázokat és a puffadást, és megszüntetni az okokat.

2019. júl. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!