Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Lehet Magyarországon valahol...

Lehet Magyarországon valahol ízesítetlen, keményebb/puhább tofut venni?

Figyelt kérdés

Csak az Aldis / Lidl-ös kis mennyiségű (180g), előre fűszerezett tofut találom, ami szerintem olyan közepes keménységű lehet (habár, nincs összehasonlítási alapom, mert még csak ilyet ettem).


Lehet valahol nagyobb darab, keményebb, ízesítetlen tofut venni errefelé?


Illetve:


Szerintetek a krémesre turmixolt tofu helyettesítheti például a mascarponét tiramisuban, vagy egyéb hasonló krémeket/szószokat (pl. lasagnaban)?



2019. júl. 5. 13:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Van natúr tofu a Tescoban, 500 grammos.
2019. júl. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A Lidl-ben és az Aldiban is van ízesítetlen is. Van natúr, meg füstölt is.

Lidl, Aldi, Auchan, CBA, Penny, Spar, Interspar, Metro. Ezekben mind van.

2019. júl. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Aldiban van natúr, de kicsi. Tesco, Auchan, Interspar mind árulnak natúrt,de nem mindig mindenhol van készleten. Ezek mind keményebb fajták. Igazán puha, krémesre darálhatóval még nem találkoztam. Nagyobb bioboltokban előfordulhat.


A tofu íze szerintem egyáltalán nem hasonlít a mascarpone-ra. Engem ez zavarna. Ha téged nem, akkor nincs akadálya, hogy használd. De van már a mascarpone-nak is növényi alternatívája (bioboltban), ami sokkal jobban hasonlít az eredetire.

2019. júl. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Budapesten? A Kálvin tér és az Astoria között van egy kis bolt, ahol gyakorlatilag bármilyen hús ill. tejtermék helyettesítőt megkapsz.


Én egyébként natur kesudiót pépesítenék.

2019. júl. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mascarpone nem tudod helyettesíteni másal más az íze állaga.
2019. júl. 6. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!