Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Érvek a vegánság mellett? Mi...

Nightlover kérdése:

Érvek a vegánság mellett? Mi köze van a környezetvédelemhez?

Figyelt kérdés
én is vegán vagyok, csak érveket keresek :)

2019. júl. 14. 22:19
1 2
 11/13 anonim válasza:

"vegán vagyok, mert rosszul érint a tudat, hogy az állatok amikből eszek a vágóhídon, félelemmel haltam meg"

Mégis megfőzöd a szegény félelemmel meghalt állatot? Te nem vagy vegán csak divatozol. A vegánok állat és környezetvédők. Általában figyelnek a műanyag használatra is stb. Vagyis másnak sem fognak húst főzni, mert ütközne a nézeteikkel.


Én nem vagyok vegán és vegetáriánusnak sem vallom magam, mert én nem skatulyázom be magam. Nem eszek húst, mert szerintem az egy "rohadás" egy "bomlásnak indult szerv", de ez a saját véleményem. Ha az életem múlna rajta biztos, hogy megenném. Ezért se gondolok úgy magamra, mint egy vegetáriánusra. Nem az állatok miatt nem eszem, hanem magam miatt. (Igen a gyümölcs is rohad, ha leszedjük a fáról, de azt napokig meg lehet enni főzés nélkül, a húst semmikor nem lehet nyersen (vagyis lehet, csak jó kis bacikkal kell számolni). Mindegy is, ez az én véleményem a húsfogyasztásról.

Egy nő, aki nem eszik húst, de nem vegetáriánus.

2019. júl. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
83%

A környezetvédelemhez nemsok köze van. Igaz ugyan, hogy az állattartás jelentős termőföld és vízhasználattal jár, és az állatok alacsony hatékonysággal alakítják ezt át számunkra táplálékká.

Másrészről a növénytermesztés egyrészt szezonális, másrészt az egyes növényeknek jelentősek az éghajlati korlátai. A babon és a gabonaféléken kívül rosszul tárolhatók. Ezért, hogy pl télen is legyen friss zöldség/gyömölcs nagy távolságokra kell azt szállítani, vagy fagyasztani ke!!. Mindkettő rendkívül környezetszennyező. A szója termesztés sem éppen környezetvédelem szinonímája.

A sejmet, bőrt, gyapjút, tollat helyetesíttő anyagok jellemzően műanyagok vagy pl olyan növény mint a gyapot (pamut), némelyik ilyen alternatíva környezetszenyezőbb mint az állattartás.

A vegánok gyakori csúsztatása, hogy az állattartás teljes környezetterhelését az élelmiszer (hús, tej, tojás) oldalra számolják, és így hasonlítják össze a nyövényi táplálkozással. Viszont ebben az esetben a bőr, gyapjú stb "lábnyoma" 0, az ezek helyettesítő alternatíváinak egymásmellé tétele meg valahogy mindig elvan sumákolva.


A vegánság alapvetően állatvédelmi irányzat. A környezetvédelemmel, egészséges életmóddal való összemosás inkább divat, és mindkét megközelítés kikezdhető. Szóval ha a vegánság mellett érvelnél inkább az állatvédelemi megközelítéssel foglalkozz, az áll a legstabil lábakon.

2019. júl. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
55%

(1) Annak nincs értelme, hogy eldöntöm, mit gondolok, aztán érveket keresek hozzá. Hiába találsz egy csomó érvet, ettől nem lesz igazabb, amit gondolsz. Az egyetlen jó módszer, hogy először keresel érveket, aztán az érvek alapján döntesz. Lásd még: [link]


(2) A vegán diéta - ha jól csinálod - sokkal alacsonyabb környezetterheléssel kihozható, mint az, amelyik sok húst és állati eredetű élelmiszert tartalmaz. Valószínűleg nem a vegánság az optimum (ha a kertes házban élők telkenként két tyúkot tartanak, az pl. valószínűleg még segít), de közel van hozzá. Az a szójamennyiség, amit egy vegán megeszik évente, eltörpül ahhoz képest, amit annyi állat megevett életében, amennyit egy sok húst evő ember elfogyaszt évente. Nyilván ne egyél minden másnap avokádót. De már a vegetarianizmus is sokat segít, főleg, ha nem eszel sok tejterméket. Sőt, az is valami, ha nem csak mindig csirkemellet eszel, hanem csirkecombot, szárnyat, aprólékot is.


(3) Nyilván nem tudod megelőzni, hogy néhány állat elpusztuljon miattad, de ettől még érdemes erőfeszítést tenni. Az a fajta perfekcionizmus, amikor semmit nem csinálsz, mert úgysem lesz hibátlan és tökéletes az eredmény, hülyeség.


(4) Ha komolyan gondolod a környezetvédelmet, akkor érdemes időnként rendesen kiszámolni az ökológiai lábnyomodat. Ezzel a módszerrel elég jól össze tudod hasonlítani, hogy az élet különböző területei közül hol érdemes még erőfeszítést tenned: a húsról való lemondás segít többet, vagy a repülős nyaralásról való? A legjobb kalkulátor, amit ismerek, ez: [link] Kényelmetlen, mert elő kell keresned a villanyszámlát is hozzá, meg kifejezetten osztrákokra számol, de szerintem nagyon tanulságos. Ha nem tudsz németül, akkor a google translate a barátod.

2019. júl. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!