Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért ekkora nagy probléma ha...

Miért ekkora nagy probléma ha nem adok borravalót?

Figyelt kérdés
Nem szoktam borravalót adni vagy csak minimálisan. Például ha ketten eszünk és 5900 forintra jön ki a számla ami tartalmazza az x% szervízdíjat akkor 6000 fizetek. Futárok esetében is pl 3300 a rendelés akkor 3300-at fogok fizetni. Sok ismerősöm jegyezte meg, hogy azért illik borravalót hagyni. Viszont engem zavar, hogy szinte társadalmi kényszer ez a borravalózás.

2019. szept. 14. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Ha nem adnál borravalót, akkor nem lenne pizzafutár, mert az alapfizetése kevés lenne. Ha viszont megemelné a pizzéria tulaj a fizetését a futárnak, akkor a pizzád drágább lenne és akkor is kifizetnéd.


Így marad ez a megoldás, hogy te fizetsz neki, amennyit jónak látsz. Te nem látod jónak, más igen.

2019. szept. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Futároknak én se adok, étteremben szoktam valamennyit, de csak ha tényleg pöpec volt minden és kp-vel fizetek.
2019. szept. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
41%
Nem probléma, de az ilyen ember ne csodálkozzon, ha megjegyzik és legközelebb nem olyan lesz a szolgáltatás.
2019. szept. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 qkker1 ***** válasza:
55%
Minek kell havonta kiírni?
2019. szept. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#3 Igazad van. Ne várja el a vendég, megrendelő, hogy rendesen kiszolgálják a pénzéért!
2021. febr. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
#1 Ha senki sem adna borravalót, megemelnék a borravalós szakmákban a fizetéseket.
2021. febr. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!