Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Ezért hívnátok ÁNTSZ-t?

Ezért hívnátok ÁNTSZ-t?

Figyelt kérdés

Áruszállítóként dolgozom, és hát sok gusztustalan dolgot látok a konyhákon, Budapesten nagyjából tisztában is vagyok vele hogy hol nem szabad enni.

Adott egy budapesti "étteremlánc" egyik üzlete ahol gyakran förtelmes dolgokat látok.

Nem rendszeresen járok oda, de elég gyakran.

Igazából egy ideig nem hatott meg amiket ott láttam, az se foglalkoztat hogy utcai ruhában a konyhán keresztül pakoltatják az árut, előbb szabadulok ha én pakolok be.

Viszont itt láttam már a göngyöleges rekeszt megemelve csótányt előjönni, a halat meg a húst volt hogy "b***d le a földre" címszóval hagytam ott.(a ládáimat vissza vittem nekik meg épp nem volt)

Volt,hogy a halat kiborították, majd mintha misem történt volna összeszedték és vitték a konyhába.

Engem mindig is zavartak ezek a dolgok, de nem érzem úgy hogy az én dolgom jelentgetni, nem ilyen ember vagyok. (ezer megannyi helyen megtehetném hogy jelentek)

Nincs velük különösebb bajom, semleges a személyzet és az áruátvevő, úgyhogy nem haragszom rájuk semmi miatt.

Viszont legutóbb egy egér ugrott rám az egyik polcról, és rettenetesen undorodom a rágcsálóktól, ettől totálisan kiborultam, úgyhogy felmerült bennem,hogy most már bejelentem őket az ÁNTSZ-nél, eleve undorító ami ott megy, de nem tudom...valahol szemétségnek érezném másfelől viszont a köz érdeke, és emberek egészsége.

Nagyon gondolkozom rajta, de kérdés,hogy foglalkozik e egy ilyen bejelentéssel az ÁNTSZ vagy kicsi vagyok ahhoz, hogy figyelembe vegyék a bejelentésem?


2019. dec. 2. 21:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
95%
Én más módszert alkalmaztam.1szer helyen nagyon fel voltam háborodva 1 dolog miatt,ott is hagytuk a helyet.Onnantól kezdve akárkivel beszéltem,mindig valahogy előjött ez a téma.Elég rendesen körbe ment ez a negatív kritika,tudtam hogy nekem van igazam.Érdekes mőd nemsokra rá,kiírták hogy zárva,eltűnt a még nem létező vendégkör is.
2019. dec. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Foglalkozik. Ha lakossági bejelentés érkezik,kötelesek kimenni. Szétnéznek alaposan,és az ételmintákat is begyűjtik .Mostani munkahelyemen is voltak egyszer,akkor mondta a hölgy,hogy nekik kötelességük kijönni ha bejelentés érkezik . Nálunk mondjuk mindent rendben találtak ,így kizárható ,hogy a bejelntő szalmonellát,vagy egyéb ételmérgezést kapott volna .


Amúgy 15 éve vagyok vendéglátós,ne legyenek illuzióitok a csótányokkal kapcsolatban, 10/8 hely szarásig van csótánnyal ,pedig irtás is van . Dolgoztam olyan helyen,ahol egyébként viszonylag tisztaság volt,és rendszer,de ha rávágtál a hűtőre kirohant 2 marék csótány alóla :D Ahol nincs,az csak a szerencsés elhelyezkedés miatt van . Undorító,de ez van. Az egér már más tészta, de természetesen azt is írtani kell (kötelező,félévente szakembert hívni,ha van egér,ha nincs aki mérget helyez ki) .

Tegyél ahogy jónak látod .

2019. dec. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!