Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Itthon miért nincs kultúrája...

Itthon miért nincs kultúrája az étterembe járásnak?

Figyelt kérdés

Jó itthon sok mindennek nincs kultúrája, de az emberek többsége csak akkor megy étterembe ha ünnepel valamit évente 1-2x.


Ez miért van?



2020. febr. 5. 21:55
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
50%

Pénz ide, kultúra oda... én pl. nem vagyok az a fajta szociofil lény, aki még evéshez is társaságba vágyik. Ezen aztán pénz nem változtat.


Ja, mondok még valamit. Tudod, lehet, vannak sokan, akik még emlékeznek arra, amikor szombatonként falazták maguknak a vállalati brigáddal azt a közösségi épületet, amiben most valami "havernak" a magánétterme leledzik... Na ez a különbség Kelet-Európa meg a Nyugat között. Ők nem emlékeznek ilyenre. Itt meg nem mindenkinek van gyomra ehhez jó pofát vágni.

2020. febr. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
85%

#10!

Hát nem ugyanezt írta le @dubitus? Nem tudjátok értelmezni a szavakat?

2020. febr. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
67%

Nem.


"Az embereknek megvan a kultúrájuk az étterembe járáshoz!


PÉNZÜK nincs meg hozzá..."


Én meg azt mondtam, hogy a társadalom nagyobb részének se pénze, se kultúrája nincs hozzá.


Tetszik érteni?

2020. febr. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
91%
Speciel én nem szeretek étterembe járni, hogy megkapjak vmit többért, amit itthon is el lehet készíteni, s finomabban! Ha vmi különlegesebb lenne, akkor még lenne is értelme, de olyan étterem meg nincs a közelben.
2020. febr. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
93%

#13!

"Én meg azt mondtam, hogy a társadalom nagyobb részének se pénze, se kultúrája nincs hozzá."


Schobert Norbit és kedves párját ne hasonlítgassuk a társadalom nagyobb részéhez, mert ezt a társadalom nagyobb része KIKÉRI MAGÁNAK!


Tetszik érteni?!!

2020. febr. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem minden étterem állandóan tele van.
2020. febr. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
76%

Én világéletemben jártam étterembe, amikor hangulatom volt hozzá, akár társasággal, akár egyedül, nem voltak korlátaim,...az anyagiak sem.

Viszont azt vettem észre, hogy amit otthon megfőzünk, azzal jóllakunk és órákra minden rendben.

Ellenben az étteremben megkajálsz, úgy érzed már nem fér beléd egy falat sem, aztán mire hazaérsz, nyitogatod a hűtőt, hogy mit lehetne enni, mert éhes vagy.

2020. febr. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim válasza:
12%
Nem akarom, hogy az étterem tulajdonos rajtam gazdagodjon meg, szóval nem járok étterembe. Felőlem akár le is húzhatnák a rolót.
2020. febr. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
84%
Én nem szeretek étterembe járni, de nem azért mert drága, hanem egyszerűen kényelmesebb itthon enni. A szakácsom nagyon jól főz:)
2020. febr. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
70%

Regebben gyakran jartunk etterembe csak ugy, de nem erzem, hogy barmivel is tobbet kapnek ott, mintha itthon keszitenenk valamit. Akarmilyen ettermi fogast el tudunk kesziteni itthon is, ha epp ahhoz van kedvunk, nalunk nem a szokasos rantott hus, fozelek, krumplisteszta a menu altalaban, ha fozunk valamit. Mas kerdes, hogy eleve nem fozunk gyakran, mert lustak vagyunk hozza es inkabb rendelunk. Es mivel lustak vagyunk es nem ad annyi pluszt, nem oltozunk fel azert, hogy elmenjunk a varosba ebedelni :D Mindig van tervben 1-1 kulonlegesebb etterem, amit veletlenul talalunk a varosban es erdekesnek tunik, ahova aztan elmegyunk ha epp olyan a hangulatunk. De az, hogy fixen jarkaljunk ettermekbe, nekunk nincs erre igenyunk. Eleve utalok ott ulni, es varni 40 percen keresztul az etelt. Meg a tomeg sem feltetlenul a kedvencem. Vagy amikor olyan helyen vagyunk (altalaban ha videken nyaralunk valahol), ahol jonnek a zeneszek az arcunkba, hogy lehuzzanak kaja kozben penzzel.

Szoval az etterembe jarashoz nekem kell egy hangulat, az esetek tobbsegeben szivesebben eszem otthon, az mar mindegy, mi keszitjuk a kajat, vagy rendelunk.

2020. febr. 6. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!