Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Étteremben hogy kell kártyával...

Étteremben hogy kell kártyával fizetni borravalót? És mennyit kell adni? 34F

Figyelt kérdés
10 éve nem voltam étteremben, nem tudom most mi a menete, ráadásul kártyával még sosem fizettem.
2020. febr. 14. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy, mint készpénzben. Pl. 4500 Ft a számla, akkor mondod, hogy 5000-et számoljon. De nem minden terminál alkalmas borravaló hozzáadására. Én a borravalót készpénzben szoktam odaadni külön, mert ilyenkor tényleg a pincér kapja.
2020. febr. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Annyit adsz, amennyit akarsz, 10% körül szokás. Mielőtt beüti a terminálba az összeget, mondod, hogy mennyit üssön be, pl. ha 3500 volt a kaja, akkor mondhatod, hogy "4000-et üssön be, legyen szíves".
2020. febr. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 mantis religiosa ***** válasza:
73%

Mikor átadom a kártyát, azzal együtt, (alatta), szoktam odaadni. Fogyasztástól függően 500-1000 Ft.-ot.


Volt egy egyedi eset, nem én fizettem, pont wc-n voltam, kiderült, hogy aki fizetett elég skót volt, nem adott jattot, pedig megérdemelte a személyzet. Kértem egy korsó sört, 450 Ft, és adtam egy 1000-t. Így mindenki boldog volt.

2020. febr. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Megmondja az árat, te meg mondod, hogy mennyit akarsz fizetni. Pl.:

- 3.567,- Ft lesz.

- 4.000,- Ft-ot üssön be, kérem.


És akkor megmondják, hogy erre van-e lehetőség, vagy sem, ugyanis van, amikor közlik, hogy a terminálba nem tudnak plusz összeget beírni. Akkor odaadod készpénzben, ha tudod. Én jártam úgy, hogy akkor azt kellett mondanom, hogy készpénz sajnos nincs nálam, mert tényleg nem volt. :S

2020. febr. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!