Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Egy vendéglátó egységben nem...

Egy vendéglátó egységben nem szolgálnak ki vendégeket a nyitvatartási idő vége után. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Itt nem étteremre gondolok, hanem pl. presszó, kávézó, kocsma. Kint van a nyitvatartási táblán, hogy 22 óráig van nyitva. Akik még ott vannak vendégek, elfogyasztják az italukat, de 22-kor lezárják a kasszát, többet nem lehet kérni. Elkezdenek összepakolni, felmosni stb.


Mi a véleményetek? Ez így rendben van vagy addig kell ott lenni, amíg van vendég?


A kérdés nem érint engem, csak a barátokkal erről beszélgettünk. A mi városunkban van olyan hely, ahol finoman jeleznek zárás előtt és van olyan, ahol ugyanúgy kiszolgálnak.



2020. febr. 20. 11:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
97%

Ha te lennél a felszolgáló, akkor meddig maradnál...?


Közben elmenne az utolsó buszod, otthon vár a családod, stb. stb.


Azért van nyitvatartási idő, mert addig tart nyitva a vendéglátóipari egység! Vannak olyan helyek, ahol meg is büntetik a kocsmát, ha egy perccel tovább nyitvatart!

2020. febr. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
97%
Teljesen normális. Azért van kiírva a nyitvatartási idő hogy mindenki úgy tudjon tervezni, hogy maximum addig lehet fogyasztani. Ha a kedves vendég ott maradna hajnali 3-ig akkor addig ki kellene szolgálni őt? Már az, hogy nem küldenek ki egyből hanem megengedik hogy ott maradjanak a vendégek amíg elfogyasztják az utolsó italukat, az is elég korrekt. Nem is tudom hogy gondoltad ezt a kérdést. A pultosnak/felszolgálónak megvan a munkaideje, ami a nyitvatartásig szól, illetve utána összepakol, feltakarít, de abban az időben már nem várható el hogy akárkit kiszolgáljon, vagy akár kerülgesse a vendégeket.
2020. febr. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ez teljesen normális. A felszolgáló alkalmazott, neki nem fog sokkal több pénz bejönni, ha még kiad pár piát. Egész nap dolgozott, várja a családja. Ha 22-ig van nyitva a hely, korrekt akkor bezárni.

Viszont ha tiéd a hely(családi vállalkozás), neked jön belőle pénz és te vagy a pultos, akkor te eldöntheted, hogy mit teszel. Te vagy a saját főnököd. Ha úgy döntesz, jól fog jönni az a kis plusz fogyasztás a helynek, akkor nem zársz be.

2020. febr. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ez korrekt, amit leírtál.

Az a kiakasztó, amikor mondjuk 21.40kor már nem szolgálnak ki, mert "minnyázárunk".

2020. febr. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim válasza:
97%
Tudtommal a NAV büntet is, ha nyitvatartási időn kívül eladás zajlik.
2020. febr. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
96%

Bárhol - cipőboltban, ruhaüzletben - kiszolgálnak zárás után?

Már csak azért sem, mert KÖTELEZŐ a zárásidő betartása, a kasszák a NAV-hoz vannak bekötve.

2020. febr. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem evidens, hogy így működik. A záróra azt jelenti, hogy záróra..
2020. febr. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondoltam, hogy ez probléma lehet, hiszen ez a normális. Ezért van nyitvatartási idő.

Meg egyébként nem is törvényes se előtte, se utána bármit eladni. Amit, ahogy már írták, az online pénztárgépek használatával már azonnal tud is ellenőrizni a NAV.

2020. febr. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
92%
Miért, szerinted mit jelent a nyitvatartási idő, észlény?
2020. febr. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
A normális az lenne, ha a záróra előtt 5 perccel lezárnák a kasszát és zárórakor már a vendégeket tessékelnék kifelé.
2020. febr. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!