Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Egy vendéglátó egységben nem...

Egy vendéglátó egységben nem szolgálnak ki vendégeket a nyitvatartási idő vége után. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Itt nem étteremre gondolok, hanem pl. presszó, kávézó, kocsma. Kint van a nyitvatartási táblán, hogy 22 óráig van nyitva. Akik még ott vannak vendégek, elfogyasztják az italukat, de 22-kor lezárják a kasszát, többet nem lehet kérni. Elkezdenek összepakolni, felmosni stb.


Mi a véleményetek? Ez így rendben van vagy addig kell ott lenni, amíg van vendég?


A kérdés nem érint engem, csak a barátokkal erről beszélgettünk. A mi városunkban van olyan hely, ahol finoman jeleznek zárás előtt és van olyan, ahol ugyanúgy kiszolgálnak.



2020. febr. 20. 11:31
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Lehet félreérthetően fogalmaztam, egyáltalán nem vagyok ellene sőt. Dolgoztam két évig kocsmában, ahol a főnök szerint "amíg van vendég, nem megyünk haza".
2020. febr. 20. 13:59
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen helyen dolgozok, nem dobunk ki senkit de nem is szolgálunk ki, 3/4 -50 körül körbe szoktunk menni ki az aki meg ker valamit, és utána fizettetunk mindenkit, természetesen megvarjuk míg megisszak, de ezt is csak épeszű kereteken belül, 11kor zártunk és éjfélkor szoktunk illedelmesen szólni hogy egy órája zárva vagyunk lassan menni kene(ül egy korsó sor fölött), vajon mi lenne ha meg italt is adnánk ki 11 után? van hogy egy-egy nagyobb fogyasztású asztalnál teszünk engedményt de nem ez az általános. Aki zar 11kor sokszor jön vissza reggel 9re nyitni, nekünk is kell valamikor aludni.
2020. febr. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a tulaj mindig megvárja a zárást, o is ember menne haza o is pihenni , nem ér neki annyit az a pár pohár sor amit megisznak, mivel o is jön vissza minden reggel nyitásra.
2020. febr. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

A "nyitvatartási idő vége után" magyarul: hivatalos záróra után.

Biztos megkérdeném a 'kedves vendéget', hogy ő mennyi ideig tölti még a munkával a hivatalos munkaidő lejárta után, ingyen.

2020. febr. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Mi este 9kor zárunk, addig szolgálom ki a vendégeket. Nyilván ez változhat egy nagyobb rendezvénykor vagy decemberi céges rendezvényekkor. Megvárom míg elfogyasztják, ami előttük van. Negyed 10körül jelzek, hogy 9kor volt zárás, nekem muszáj bezárnom. Vagy megértik, vagy nem. Volt már olyan, hogy ez nem érdekelte a “kedves vendéget” és 10-fél11-ig őrizgettem a szinte sötét étteremben.

Sajnos én sem tudok elmenni a postára meg a bankba nyitvatartási időn kívül, de ha zárás előtt megyek és hosszabb dolgom van náluk, finoman jelzik, hogy menjek vissza másnap, senki sem fog velem tökölni, főleg nem ha fix bért kap.

Lehet aztán, hogy kisebb településeken addig van nyitva a kocsma meg a kisvendéglő, amíg Pista bácsi meg nem issza az utolsó kisfröccsét, bàr a hozzánk közeli faluban biztosan tudom, hogy éjfélig van kocsma, ha vannak ha nincsenek :)

2020. febr. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
94%

NAV-oséknál bevett ,és imádott trükk nyitvatartási időn kívül (előtt ,vagy után ) "csak egy vizet,mert szomjas a kismama" és hasonló dumákkal beállítani. Volt már benne részem .

Zárórakor eleve a kasszát le kell zárni ,ugyanúgy látják akkor is ha ellenőr éppen nemjön,hogy niytva van,ha meg be is ütsz valamit arról ne is beszéljünk.

Szóval itt nem csak a személyzet munkaidejéről van szó. Persze arról is. A nyitvatartási idő azért van,hogy azon belül fogyasszanak az emberek ,nem 5 perccel,vagy 2 órával előtte,utána ..

Nem kell addig ott lenni,mint a vendég akarná,mert akkor reggelig is ott üldögélne egy két fazon egy pohár tablettás mellett ,ezt meg ingyen,jófejségből nem lehet senkitől elvárni , még ha azt nem is vesszük számításba,hogy büntetést von maga után.

2020. febr. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Többek között ez miatt döntöttem úgy, hogy otthagyom, mert a főnöknek természetes volt ez. Maradjak ott akár 23-ig, holott másnapra be voltam írva 5 órai nyitásra.
2020. febr. 20. 15:08
 18/27 A kérdező kommentje:
Illetve még erre lettem volna kíváncsi, hogy ezt nem büntetik? De írtátok, hogy igen, köszönöm ezt is.
2020. febr. 20. 15:09
 19/27 anonim ***** válasza:
92%

Dolgoztam olyan helyen, ami a vasárnapi zárvatartásban érintett volt. Este 10-kor zárás volt, de már fél 10-kor le lett zárva az egyik ajtó, a másiknál pedig a biztiőr csak kifelé engedte a vevőket. És bizony erre szükség is volt, mivel rengeteg olyan birka él ma a világban, aki azt hiszi, hogy ha beesik zárás előtt 1 perccel, akkor mindenki ott fogja őt várni vigyázzban egy óra múlva is.


Hát nem. A pultos, felszolgáló, kasszás, és minden egyéb dolgozó is hús-vér ember, akit nem vár meg azért a busz, mert várnia kellett a vevőkre, és ő sem marad ott puszira 8-12 órás műszakok után (nálunk még büntették is, ha nem mentél ki időben). Nem is beszélve azokról, akiknek ott a család, és hajnalban már fent kell lenni, reggelit, elvinnivalót kell készíteni, beszélni is kell a gyerekkel, hogy mi újság...

2020. febr. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
91%
19, egy perccel zárás előtt nyilván nem kell beengedni, de fél órával előtte nettó pofátlanság. Nálunk is van olyan kisbolt, hogy 8ig van nyitva, de 7kor már beszól a biztibácsi, és jár a sarkamban, hogy takarodjak kifele, mert mosni akarnak fel. Ez parasztság.
2020. febr. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!