Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Egy vendéglátó egységben nem...

Egy vendéglátó egységben nem szolgálnak ki vendégeket a nyitvatartási idő vége után. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Itt nem étteremre gondolok, hanem pl. presszó, kávézó, kocsma. Kint van a nyitvatartási táblán, hogy 22 óráig van nyitva. Akik még ott vannak vendégek, elfogyasztják az italukat, de 22-kor lezárják a kasszát, többet nem lehet kérni. Elkezdenek összepakolni, felmosni stb.


Mi a véleményetek? Ez így rendben van vagy addig kell ott lenni, amíg van vendég?


A kérdés nem érint engem, csak a barátokkal erről beszélgettünk. A mi városunkban van olyan hely, ahol finoman jeleznek zárás előtt és van olyan, ahol ugyanúgy kiszolgálnak.



2020. febr. 20. 11:31
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Mert szerinted akkor 0-24 ott lesznek az alkalmazottak, hátha valaki kikért 21.55kor 10 italt és reggelig beosztja?
2020. febr. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
62%
Ne forgasd ki a szavaimat. Egyrészt fél órával zárás előttről beszéltem, nem öt perccel, másrészt meg nem azt mondtam, hogy reggelig őrizni kell, hanem hogy nyitvatartási időben illene kiszolgálni. Utána nyugodtan ki lehet tessékelni.
2020. febr. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Ki beszél neked? A kérdezőnek válaszoltam :D
2020. febr. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

17-re:

Tudom, a maszek világban sokszor nem tartják be a szabályokat, de tudomásom szerint a munkaidő befejezése és következő napi elkezdése között legalább 11 órának el kell telnie. Tehát ha reggel 5-kor kezdesz, akkor legkésőbb este 6-kor be kellett volna fejeződnie a munkának.

(Egyvégtében pedig csak 12 órát lehet dolgoztatni az alkalmazottat.)


Jól tetted, hogy ott hagytad ezt a főnököt!

2020. febr. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
89%
Jól teszik.Mi 21:00 kor zárunk,és attól vagyok a plafonon mikor 20:30 után jönnek,és nem tudunk zárni,mert rengeteg dolog van még amit meg kell csinálnunk és ahhoz kevés az 1 óra,mivel 22:00-ig szól a munka időnk.
2020. febr. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

#24

Igen, a legjobb döntés volt. Figyelembe se vette, mennyi időnek kéne eltelnie a másnapi nyitásig, csak a vendégeket látta meg az odavitt pénzt.

2020. febr. 21. 09:46
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálunk simán kitessékelte a főnök tíz perccel zárás előtt a vendéget, sőt, fél órával zárás előtt új vendég már be sem jöhetett. A kasszát is háromnegyedkor zárjuk.

Evidens, hogy zárás után ne akarj kiszolgálást, menjél szépen haza!

2021. aug. 3. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!