Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Hogyan adjátok a borravalót?

Hogyan adjátok a borravalót?

Figyelt kérdés

Például egy gyrososnál.

Ha fizetnetek kell, 3200ft-ot, akkor hogyan adtok borravalót?

Hogyan mondjátok?

Köszi a válaszokat előre is. :)



#Borravaló, fizetés, étterem, büfé, gyorskaja
2020. jún. 11. 22:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
71%

Egy utcai gyrososnál miért adnék borravalót? Pont úgy nem kell ott borravaló mint ahogy a Mekiben, vagy bármelyik üzletben sem adsz. Ilyen erővel a kávéautomatába is bedobhatsz plusz egy százast. Max. annyi, hogy kerek százasig kerekítve kérek vissza - de ezt megteszem a METRO-ban is.

Borravaló olyan helyen "illik" ahol foglalkoznak veled, nem egy vagy a futószalagon. Egy étteremben, ahol 1 - 2 órát eltöltesz, ahol a pincér figyel rád, gyorsan elviszi az üres tányért, nem kell a fogások között fél napot várni, esetleg ajánlani is tud, normálisan szervíroz, udvarias - ott a számla összegének 15%-a a szokásos, persze csak ha nincs eleve szervízdíj.

Futárnak 300 Ft-ot szoktam adni, plusz a százasig felkerekítést. tehát ha a pizza 1460 akkor 1800-at adok. De pld. ahonnan mostanában rendelem a heti menüt, onnan mindennap ugyanaz a futár jön. Neki nem adok napi 300-at, hanem minden pénteken egyben odaadok 1500-at.

2020. jún. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
72%

Sehol nem Kell borravalót adni. Ez az én választásom.

Ha támogatni akarom a működést, az nem egy Kell kategória.

2020. jún. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk oda adok 4000Ftot és úgy mondom, hogy 3500ból legyen szíves.
2020. jún. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A borravaló önkéntes. Nem kell. Aki megsértődik ezen, azt úgy veszem, hogy rám akarja erőltetni az akaratát. Ezzel nálam végleg elvágta magát az illető. Ez az én választásom, az én gesztusom, ami akkor értékes a másik félnek, ha szívből jön. Ahol van szervizdíj, azt pofátlanságnak tartom és az ilyen helyeket utána elkerülöm. Számomra a 10% a sztenderd, ha adok.

Kajarandelésnél mindig 200-at adok, akkor is ha van szállítási díj külön feltüntetve. Covid idején én is 500-at adtam, mert gondolom kevesebb volt a rendelés és sokat kockáztattak. Ahol valami jogtalan sérelem ér, ott nem adok. Viszont ha nagy értékű a számla vége, ott nem százalékot veszek alapul, mert rámenne a gatyám. Mérlegelek és annyit adok, amennyinél még nem érzem azt, hogy lehúznak, vagy épp akkor ezt nem engedhetem meg magamnak.

2020. júl. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!