Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért nem készítik el nekem...

Miért nem készítik el nekem az ország tortáját?

Figyelt kérdés
Családi ünnepség alkalmából rendelni szerettem volna egy tortát és a 3 évvel ezelőtti ország tortáját választottam. Volna. Közölték velem szinte kinevetve a cukrászdában, hogy hát ők azt nem fogják nekem elkészíteni. Ez egy általános dolog, hogy ezeket a bizonyos recepthez kötött tortákat nem lehet rendelésre kérni sehol? Azt gondolnám, hogy ez az egész ország tortája dolog pont arról szól, hogy olyan újdonságok szülessenek, amit szeretnek az emberek. Ebből kiindulva miért meglepő az, ha valaki ismét olyat szeretne enni?

2020. jún. 15. 11:24
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
89%

tudom hogy Komáromban, és gondolom hogy nem jönne el érte Szegedről.

Lényeg ebből, hogy vannak helyek ahol elkészítik.

2020. jún. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
85%
Vannak hát. Ott, ahol igény van rá.
2020. jún. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
46%

Na en ma jartam igy, nem is orszagtortat akartam rendelni hanem Kinder maxiking, vagy barmilyen kinderes tortat. Erre kb rohogve mondtak, hogy ok ilyesmit nem keszitenek.

Jo hatha nem kell a penz keresek mast.

Nekunk nem jo a sutonk. Igy vennem kell a tortat meg egy jo ideig.

2020. jún. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
95%

13!


Az iylen spéci tortákat nem szokták a cukrászatok vállalni, mert nincs rá annyi igény, hogy állandóan a repertoáron legyen, egyénileg pedig ahogy már írtam nagyon dragára jön ki.

2020. jún. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
13%
És? Ha kifizeti, akkor nem mindegy?
2020. jún. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
91%

15!


Nem biztos hogy kifizeti.

Már leírtam fentebb is, de akkor megegyszer:

Teszem azt az átlag torta kerül 10ezerbe.

A spéci, egy alkalmas tortához kell neki különlegesebb hozzávalókat vennie. Vagy vész nagytetelben, ami baromság, mert minek 20 kiló mandulaliszt, ha mondjuk 10 deka kell csak a tortába, vagy megveszi kisker áron, ami jóval drágább. Tegyünk fel kell neki 3-4 féle olyan alapanyag, amit nem használ. Ezeket mind le kell könyvelnie, beáraznia, kikalkulálnia a hozzávalókat, leírni a receptet, anyaghanyad, netto koltseg, brutto koltseg, haszon, stb. Ezzel dolgozik a konyvelo, a cukrasz, az elado. A végén lesz momdjuk 15e a torta, amin neki haszna nem lesz, de valószínűleg vesztesege igen a fel nem használt alapanyagok miatt, plusz lehet hogy Pistike közli, neki ugyan " nem kell ez a torta 15ezerert, hát a Mezesmackoban a -féléér' adjak, a szomszédasszony meg megcsinálja ötezerér' ".

Neked úgy tűnik elesett 15 ezertől, valójában viszont megspórolt maganak egy csomó plusz munkát és semmit nem veszitett

2020. jún. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Értem a felvetéseket és van is benne valami tényleg. Vannak spéci hozzávalók, amiket nem kifejezetten egyszerű beszerezni biztos. Bár mintírtam, van nekik egyébként szelet sütiben. Egy 20 szeletes tortához azért elég furán nézne ki szelet sütikből kirakni szerintem, így nyilván nem ezt akartam.

Viszont simán lehettek volna olyan rugalmasak, hogy azt modnják, hogy pont ugyanolyat és pont ugyanazon recept alapján nem vállalják, deee alternatív megoldásokkal készítenének hasonló kinézetűt/ízvilágút. De nem.

2020. jún. 15. 19:36
 18/23 anonim ***** válasza:
65%

16, rendeltem már extra tortát (liszt, cukor, tej és tojásmenteset), egy NEM erre szakosodott cukrázdában


A következőként ment

-jó napot, ilyen tortát vállalnak

-jó napot, át kell gondoljuk, 2 nap múlva hívjuk az árajánlattal


2 nap múlva

csörrrr

- jó napot, x összegért tudjuk megcsinálni

- köszönöm, holnapután megyek érte


Tekintve, hogy a torta kb 2,5x annyiba került, mint egy sima torta, gondolom profit is volt rajta



A kérdező esetében annyit kéne tegyenek, hogy nem vágják fel a kész sütit, mivel eleve van a kínálatban, szóval wtf????


A kinderes torta esetében meg hagy ne sajnáljam a könyvelőt, mert 2vel több számlát kell lekönyveljen

2020. jún. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
91%
Minden cukrászdának van egy fix kínálata. Nem fognak egy megrendelésért betanulni egy új receptet. Nemcsak a hozzávalókról van szó, egy receptet ki is kell próbálni, kísérletezni még egy profi cukrásznak is, hogy biztosan jól sikerüljön. Szóval az nem úgy megy, hogy rögtön biztosra elsőre megsüt bármilyen tortát. Ezen kiakadni olyan, mint bemenni a függönyboltba, hogy te egy szoknyát szeretnél tőlük rendelni aztán értetlenkedni, hogy nem kell a pénzed. Lenne hozzá anyaguk? Igen. Valószínűleg meg tudnák varrni? Igen. Elvállalnák? Nem. Mert nincs a listájukon, nincs benne gyakorlatuk.
2020. jún. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
93%

18!


Igen nehéz a felfogásod, de mindegy.

Annyiban van valahol igazad, hogy ha az adott süti készül szeletben, akkor alapanyag van, csupán más formában kell megcsinálni. De: ennek más költsége lesz, erre megintcsak külön árképzés kell. Nem kell sajnálni a könyvelőt, de majd az üzletvezető eldönti, hogy nekik megéri e egy torta miatt ennyit vesződni. Attól pedig, hogy a torta az átlag torta ár 2,5szerese volt még egyáltalán nem biztos hogy volt rajta haszon, de ezt is kifejtettem fentebb.


Kérdező!


Nálunk a cukrászdában anno mi siman összeraktuk a szeleteket anno tortának-tortaszeletet kerekben, sima szeletet teglalapban-aztan lekentük az oldalát tejszínhabbal, megdiszitettuk és már meg is volt a torta. A vendégnek sokszor jobb is volt, mert nem kellett vesződni a szeleteléssel.

2020. jún. 16. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!