Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Pincérek miért olyan allergiás...

Pincérek miért olyan allergiásak a - Lesz egy.. - kifejezésre? Ők is használják.

Figyelt kérdés
Sokat mondják a számlára hogy pl. 7650 Ft lesz. De ha nekik mondják hogy lesz egy palacsinta akkor vérig sértődnek.
2020. okt. 4. 18:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%
Mondjuk mert a kettő nem ugyanaz???
2020. okt. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%
Ha jól értem most felosztottad a populációt két részre, pincérekre és nem picérekre, és azt állítod, hogy az egyik rész használhatja a "lesz egy..." kifejezést, a másik meg nem. A valóság viszont az, hogy bunkókra és udvariasakra kéne osztanod az embereket ebben a helyzetben, és egyik sem használhatja ezt a kifejezést, csak a bunkó részt ez nem érdekli. Tanulság, legyél udvarias, nem bunkó, és kész. Ezt az óvodás dolgot pedig, hogy "de a másik is mondja, akkor én miért ne", hanyagold.
2020. okt. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Kérem, kérek egy jobban örülnek .
2020. okt. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%

Attól függ hol rendelsz.


Egy laza, fiatalos helyen persze, fel se tűnne. Nyugodtan felezzétek el és csereberéljétek a pizzáitokat, lehet röhögcsélni, hozhatod a csecsemőt, és úgy szürcsölöd a spagettit ahogy neked tetszik.

Bemész, a kolléga csak int, hogy gyertek srácok ott a sarokban van hely.


Ha viszont elegáns étteremben viszont asztali etikett azért van, és nem csak te vagy ott, hanem másik 10 asztal, akiknek szintén ez az első randijuk, évfordulójuk, üzleti vacsorájuk.

Ilyen helyen fehér abrosz van, pincér is kiöltözik, és mindenkit Uramozni/Asszonyomozni kell, és ha éppen nincs pandémiás helyzet, a kabátot is lesegítik rólad.

Ha kicsit bunkó vagy azért nem fogok szólni, de ha undorítóan, hangosan, megbotránkoztatóan viselkedsz, azért ki leszel rakva, és valószínűleg tiltva is.

Az öt csillagos szervíz vonatkozik a többi vendégre is, elvárható, hogy ilyen helyen ne lógjon ki a kapanyél a szádból.

Nem kötelező elegáns helyen enni, és nem várhatod el a 110%ot úgy, hogy közben te a 40et se ütöd meg.

2020. okt. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

Nem válasz a kérdésre, csak a saját nézőpontom: nekem nagyon ritkán jön a számra a "lesz egy" kifejezés, nem nézem a pincéreket/pultosokat/bolti eladókat szolgának vagy cselédnek, nem is kezelem őket úgy, különösebb odafigyelés nélkül próbálok udvarias is lenni.

De azt nagyon nem bírom, és azzal kitudnak akasztani, ha önérzeteskednek, és kioktató stílusban szolnak vissza valami ilyen apróságért, mint a "lesz egy" kifejezés. Mintha nem a munkájukat végeznék, amiért fizetést kapnak, hanem szívességet tennének nekem, a vendégnek, aki akadályozza a munkaidő alatti semmittevésüket.

Még egyszer összefoglalva, kerülöm a használatát, törekszek az udvariasságra, de önérzetesen kioktatni a vendéget, hogy ne használja ezerszer nagyobb illetlenség a vendéggel szemben, mint maga a "lesz egy" szó fordulat használata.

2020. okt. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem ez nem attól függ, hogy hol rendelsz, mert mindenhol bunkóság. Szerintem otthon sem úgy kéri meg senki a barátot/barátnőt/anyát/apát/tesót, hogy "lesz egy pohár víz", hanem minimum "egy pohár vizet kérek". Miért lenne akkor elfogadható akárhol máshol?


Gondolom angol hatás ez is, mert angolban simán mondhatod, hogy "I'll have a glass of water please", rengetegszer hallottam Angliában ezt és a szeme se rebbent senkinek, csak az a baj, hogy nagyon sokat jelent az a please szó a végén. Magyarban ez nem működik, mert hiába mondod, hogy "Lesz egy pohár víz, kérem", attól még bunkó marad.

2020. okt. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
És ha a pincér megkérdez hogy "mi lesz a rendelés?"
2020. okt. 4. 20:18
 8/12 A kérdező kommentje:
Nyilván nem a 24 michelin csillagos éttermekre gondolok ahol mindenki 10 percig csak körbeudvarolja egymást, hanem az egyszerűbb éttermekre, pubokra.
2020. okt. 4. 20:19
 9/12 anonim ***** válasza:
49%
Pfff lehet én vagyok kiégve, de az ilyen pubban meg gyorskajáldában nem veszik emberszámba a "személyzetet", szóval alapból morcosak. A jobb nap az az, ha nem találsz használt tűket a budiban.
2020. okt. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
miért 2 végletben kell gondolkodni? Átlagos éttermekre gondolok, vonatkoztassunk el a drogos tanyáktól és a luxuséttermektől
2020. okt. 4. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!