Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Milyen elárás indult az...

Milyen elárás indult az étterem ellem?

Figyelt kérdés

December 20-án beteg lettem egy éttermi kajálás után, hasmenés, hányás, 39 fokos láz, vízszerű széklet. Nem hiszitek el másfél nap alatt kutyabajom, elmúlt hamar, de az a másfél nsp nem kellemes volt, főleg aznap este a magas láz, hidegrázás miatt.


Ezt követően dec. 22-én éltem bejelentéssel, a nébih zöld számán bejelentést tettem az étterem ellen "ételmérgezés" panasszal az adott étterem ellen. Továbbították a bejelentést a területileg illetékes hatósághoz. Kértek mailt is. Itt 2 nap áll rendelkezésre az ügy kivizsgálására de, hogy közbe karácsony jött, kicsit most több volt 2 napnál.


December 30-án az e-mail címemre értesítést kaptam az illetékes Járási Hivatal élelmiszerlánc-biztonsági és Állategészségügyi Osztályról, hogy Dec.28-án megjelentek a bejelentett étteremben, az ellenőrzést megtartották és a feltárt hiányosságok vonatkozásában eljárást indítottak és felhívták az üzemeltető figyelmét a jogszabályok fokozott betartására.


Mit jelent, hogy a feltárt hiányosságok vonatkozásában eljárást indítottak? Mit értsek ezalatt?


Ezek szerint bünti?



2021. jan. 4. 20:53
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
*ellen
2021. jan. 4. 20:55
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Éttermi kajálás? Most decemberben, amikor nem lehet étteremben vendéget kiszolgálni? Nem túl hihető.
2021. jan. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Fogok válaszolni, csak áruld el kérlek, melyik étteremben kajáltál, mert az a nem mindegy!
2021. jan. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Még jó hogy az éttermezés tiltva van 😃

Tudom-tudom, most jön az, hogy nem is éttermi kajálás volt, hanem otthoni, csak étteremből lett rendelve...

2021. jan. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Egy hete mar volt ez tema, akkor meg azt kerdezte, hogy jelentse-e, hogy befosott a kajatol. Akkor arrol volt szo, hogy rendelte az ettermi kajat. Idaig a sztori stimmel.


"Mit jelent, hogy a feltárt hiányosságok vonatkozásában eljárást indítottak?"


Valoszinu kitakarittatjak a helyet, addig gondolom be lesz zarva ... utana megmutatjak, hogy leszedtek a pokhalot es lemostak a mosdoi tukrot es ujra megnyithatnak.

2021. jan. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

Mese-mese...


Ilyen nincs h bemondásra kimennek!

2021. jan. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

Ez azért hihetetlen, mert nem tudod bizonyítani hogy attól lettél rosszul, még azt sem tudod bizonyítani hogy egyáltalán ettél belőle. Ha ott fogyasztottad volna (ha lehetne) akkor legalább tanúk lennének az ő oldalukról. De így... Hazavitted és sehogy nem tudod bebizonyítani hogy ettél is belőle, és nem valaki más ette meg. Ha ettél is, nyilván akkor is több mindent ettél aznap, nemcsak az ő kajájukat.

Az ilyesmit akkor szokták kivizsgálni, ha ott helyben történik a fogyasztás, bizonyítható módon, és ha tömeges a probléma. Mert ha valami baja lett volna a kajának, akkor nyilván mások is rosszul lettek volna. Ha csak egyvalaki, akkor az valami mástól van amit az az egyvalaki összeevett otthon vagy akárhol máshol.

2021. jan. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Akkor valami más szabálytalanságot találhattak, ha eljárás indult.

Reggel kenyeret ettem dimán, aztán ebédre ezt az éttermit, na azután fél órával jött a hasmenés, este meg a további többi rossz tünet.


Lehet más is rosszul lett s jelentette, azt nem tudhatom.

2021. jan. 4. 23:28
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly télen a barátommal végigment rajtunk egy ilyen 1-2 napos hányós-hasmenéses-lázas cucc. Mind a ketten a halálunkon voltunk hirtelen, de ahogy jött, úgy ment is. Édesanyámnál voltunk végig, sehol máshol nem ettünk semmit, csak nála. Se neki, se a többi családtagnak nem volt semmi baja, csak nekünk kettőnknek.

Mászkáltunk a városban, voltunk különböző üzletekben, és sétálgattunk a karácsonyi vásárban. De sehol nem ettünk semmit.

Nem feltétlenül a kaja a ludas, télen mindig jönnek-mennek ezek a rapid vírusok és az ember soha nem tudja meg hogy pontosan honnan, kitől vette át.

2021. jan. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
92%
Biztos több bejelentés érkezett, mert szerintem se mennek ki 1 kósza bejelentés miatt.
2021. jan. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!