Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Egyes vendéglátóhelyeken...

Egyes vendéglátóhelyeken miért csak angol nyelvű feliratok vannak?

Figyelt kérdés

Több, körúton belüli vendéglátóhelyen feltűnt még "békeidőben", hogy a vendégek részére csak angol nyelvű feliratok vannak.

Ez azt jelenti, hogy ott nem szeretnék, ha a magyar vendégek rájuk erőltetnék a pénzüket?



#felirat #vendéglátás #angol, magyar
2021. jan. 22. 19:35
1 2
 1/13 anonim válasza:
85%

Nem, csak a fő vendégkör feltehetően külföldiekből állt vagy a teljes tulajdonosi gárda külföldi és nem erőltették meg magukat, hogy lefordíttassák.

Meg persze úgy általában elég népszerű az angol ahhoz, hogy szinte bárki el tudja olvasni, így a lehető legtöbb vendéget bevonzva.

2021. jan. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
A magyar tud szoban is erdeklodni, egy kulfoldinek viszont jol jonnek a tajekoztato feliratok, hogy ne kelljen minden megkerdezni.
2021. jan. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

A magyar vélhetőleg tud angolul, a külföldi nem magyarul. Nem vagyok egy perfect english, de a kaják neveit azért meg tudom érteni én is. Ellenben ha magyarul lennének kiírva a dolgok, azt a külföldiek egyáltalán nem értenék.

A belváros már elég régóta a turistáké (is), ha végig megyek a körúton, magyar szót alig hallok. Ez amúgy nem baj szerintem, mert a magyarokból nem élnének meg ezek a vendéglátóhelyek, lehúzhatná a rolót az egész belváros, ha nem lennének a turisták.

2021. jan. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#3 A kérdésem nem az ételek nevére vonatkozott, hanem az egyéb, tájékoztató feliratokra, pl. nem lehet kártyával fizetni, csak kp.

A kérdés NEM az, hogy miért vannak angol nyelvű feliratok. A kérdés az, hogy magyar nyelvűek miért nincsenek. Ezért érzem úgy, hogy a magyar vendég nem kívánatos.

2019 nyarán kérdeztem valamit egy hop on/hop off-os ügynöktől.Nagyon készségesen, udvariasan, kedvesen válaszolt, majd közölte a társával, hogy CSAK magyar. Hangsúlyozom, udvarias, készséges volt.

2021. jan. 24. 08:49
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
neked kisebbségi komplexusod van kicsit szerintem
2021. jan. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#5 Számomra nem természetellenes, ha egy országban használják a hivatalos nyelvet is. Ami, legalábbis tudtommal, egyelőre a magyar.

Ha muszáj minősíteni, (egyébként nem) akkor ez inkább nacionalizmus.

2021. jan. 24. 18:44
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
még rosszabb
2021. jan. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%
#7 Tehát nem természetes, hogy az ország hivatalos nyelvén is szeretnék feliratot látni. (Egyébként folyékonyan beszélek 3 nyelven, és turista szinten további kettőn. Ez utóbb kimerül egy éttermi rendelésben, illetve utcai eligazítás megértésében).
2021. jan. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem tanulj meg angolul, magyar csicska. :)
2021. jan. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%
#9 Tudok.
2021. jan. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!