Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Budapesten netpincéren/wolton...

Budapesten netpincéren/wolton keresztül mely éttermektől lehet igazán csípős ételeket rendelni?

Figyelt kérdés

Budapesti éttermeket keresek, amiktől lehet a netpincéren vagy wolton keresztül rendelni, és készítenek valami igazán csípős ételt. Sajnos ha az is van egy étel mellett feltüntetve, hogy "erős/csípős", sokszor egyáltalán nem az. Mondjuk igaz, nekem az Erős Pista már kb. babafogkrém erősségű :D


Próbáltam mexikói, thai éttermeket, de ilyen téren mindenhol csalódnom kellett.


Előre is köszönöm a javaslatokat!



2021. márc. 26. 22:11
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
Tégy a kajára Erős Pistát és erős lesz !
2021. márc. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Mivel az emberek nagy többsége nem tette tönkre az ízérzékelését annyira az extrém erös füszerekkel, mint te, ezért nekik az éttermekben kapható erös ételek böven elég csípösek. A te kedvedért nem fognak olyanokat készíteni, amit gyakorlatilag rajtad kívül nem eszik meg senki.

Ha neked nem elég erös, azza az a megoldás, hogy veszel magadnak olyan füszereket, amik szerinted elég erösek és azokkal utánízesíted az ételt.

2021. márc. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Próbálj valami Koreait
2021. márc. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy csirke vindaloo vagy egy madras curry szerintem tetszene neked, illetve ha még mindig nem elég csípős, be lehet írni a megjegyzés rovatba, hogy tudomisén, "kindly make the dish extra spicy". Szerintem abszolút szívesen csinálják számodra még csípősebbre, ha kéred :)


Én ha ilyen kéréssel állok elő, általában mosolyogni szoktak és szerintem valami kihívásnak érzik, hogy na, akkor nesze neked csípős :D

2021. márc. 29. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat! Mivel látom, kötekedés nélkül nem megy már semmi ezen az oldalon, reagálnék:


1. Leírtam, hogy az Erős Pista számomra nem erős már, örülök hogy elolvastad a kérdést.


2. Nem kell itt fikázni rögtön, van, aki szereti és bírja az erőset, van, aki meg kevésbé. Megnyugtatlak hogy nincs tönkretéve az ízérzékem, viszont pozitív élettani hatásai miatt sok erőset eszem (ha ezeket nem ismered, googlezz rá, mielőtt kötekedni kezdesz), így valamelyest már hozzászoktam.


3. Próbáltam, eddig csak az egyik instant-tésztájuk volt kihívás nekem :) De tényleg jók a koreai ételek.


4. Jól hangzik, megnézem! :)

2021. márc. 29. 08:58
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
Én mi akadályoz meg abban, hogy evés elött, otthon utánfüszerezd az ételeket?
2021. márc. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Valamibe mindig muszáj belekötnöd, mi? :)


Azért nem szeretem utánfűszerezni az ételeket, mert egy india, koreai, stb. étterem nem feltétlenül úgy fűszerez, hogy belevág pár kanál Erős Pistát oszt' jónapot. Magam pedig nem értek a főzéshez olyan szinten, hogy el tudjam dönteni, milyen fűszer illene még X ételbe és milyen mennyiségben.

2021. márc. 29. 09:27
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
NEM, nem Erös Pistát tesznek bele, hanem chilit! A mennyiséget meg te szabod meg, szép lassan emelve az adagot, amíg neked elég erös lesz
2021. márc. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Spicy Fish és a Wu Zhou, de netes rendelésnél szerintem esélytelen elmagyarázni nekik, hogy te nem "magyar csípős"en kéred. Néha még személyesen is nehezen ment a vírus előtt.


A laziji (chilis csirke) a legesélyesebb, rendelj azt.

2021. márc. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

4-es, köszi a tippet, a vindaloo baromi jó volt! :) A madras-ra viszont sehol nem írják, hogy csípős lenne, ennek több változata van?


9-es, köszönöm, kipróbálom! :)

2021. márc. 31. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!