Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Előre kifizetett ételrendelésn...

Előre kifizetett ételrendelésnél a futárnak illik pénzt adni?

Figyelt kérdés
Netpincéren szoktam rendelni, kártyával ki is fizetem. Ha jön a futár csak leszaladok érte. Ilyenkor illene borravalót adni?
2021. szept. 27. 11:37
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Én szoktam adni.
2021. szept. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Ha lemész a kajáért akkor minek? Ha felhozza akkor talán.
2021. szept. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
200 Ft, és járjon békével.
2021. szept. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Én csak akkor szoktam, ha a futárnál fizetek. Egyébként meg a munkáját végzi, minek a borravaló? Vagy én is kérjek borravalót a következő ügyfelemtől mert kedvesen beszélek vele a telefonban?

Biztos le leszek pontozva, de ez a véleményem.

2021. szept. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a fizetés módja nem nagyon számít ilyenkor. Szoktam kb egy 200ast adni. Illik adni ami természetesen nem jelenti azt hogy kötelező.
2021. szept. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A futár akkor is ugyanazt a munkát végzi, ha előre vagy épp nála fizetsz. Szoktam adni, igen. Ha meg épp nincs apró otthon, akkor az oldalon/appon fizetéskor tudod beállítani, az mind az övéké.
2021. szept. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
5-ös, sok futár meg pincér mégis megsértődik ha nem adsz neki.
2021. szept. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdeztem, mert rendszeresen rendelek a munkahelyre ebédet és nagyjából sosem adtam. Én is úgy gondoltam, hogy ez a munkája, ezért kapja a fizetést, illetve a rendeléseknek hála van munkája.


Némelyik kicsit furcsán is szokott nézni, kicsit még toporog, másnak meg teljesen természetes, hogy csak bedobja és megy is. Igazából mikor kp-ban fizettem akkor is csak akkor adtam, ha nagyon nem kerek volt az összeg, hogy ne aprózzunk, vagy egy kollégával együtt rendeltem, akinek mániája volt a borravalóadás. Ha minden nap adnék párszáz forintot, egy hét alatt el is menne kb.egy napi ebéd.

2021. szept. 27. 18:50
 9/10 anonim ***** válasza:
44%
Ha minden nap rendelsz szinte, úgy azért érthetőbb ha nem mindig adsz. Az már más kérdés hogy a futár ezt nem feltétlen tudja
2021. szept. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
80%
Neked adnak még pluszban, ha előre kifizettek már valamit?
2021. szept. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!