Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Pincérnek miért illik borra...

Pincérnek miért illik borra valót adni, amikor ugyanúgy ez a munkája és pl. egy ruha boltosnak ha kedves és segít miért nem szoktak?

Figyelt kérdés
2021. jan. 4. 10:39
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
59%
Mert ez a bevett gyakorlat a vendéglátásban, és mert úgy kalkulálják a fizetésüket is, hogy ahhoz jön még a borravaló.
2021. jan. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
67%

Én nem szoktam hagyni. Pont azért, amit írsz. Kap fizut, én meg nem állok úgy hogy még akár minimális értékű aprót is "szórogassak".

Fodrásznak sem adok. Legyen akkor olyan az árlista, hogy magának kalkulálja bele azt a pluszt, ne nekem kelljen kitalálgatni, hogy most mennyit hagyjak neki ott. Ha "keveset" az gáz, ha azért jóval többet, nehogy rászokjon. Utálom, írják ki az árakat, én fizetek amennyit odairnak kész.

Van olyan ismerősöm aki direkt mindig olyan pénzekkel fizet, hogy utána mondhassa, hogy nem kell a visszajáró.

2021. jan. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
44%
Nem adok, adjon a bánat
2021. jan. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
59%

Ha nem adtok, de közben az étlapon ott van, hogy az árak nem tartalmazzák a szervizdíj árát, akkor elég taplók vagytok. Nem szégyen fizetéskor megkérdezni, hogy benne van-e az árban a szervizdíj. Ha nincs, akkor 10-15%

Mondhatod, hogy ha nem köteleznek rá, akkor nem fizetsz, de ez bunkóság. Szerencsére az ilyen vendég a ritkább.

2021. jan. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
42%
Azért alakult így, mert ha nem kapott, legközelebb csupa mócsing volt a tányérban, vagy az előző napi fonnyadt sült krumplit kapta a vendég... a borra valót azért adták, mert a vendég úgy érezte, kivételesen jó kiszolgálásban részesült. Mára már ebből lett, a leszámlázott "szervízdíj". És csodák csodája, ettől még elvárják, hogy kapjanak pluszban a saját zsebükbe is.
2021. jan. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
39%
A másik amit utálok mikor elvárják hogy "Kérd" az eladódol amit szeretnél mintha szívességet tenne neked. Közben te meg fizetsz neki... Vicc
2021. jan. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
57%

Nem szoktam. Ez a munkája a kajahoz nem tett hozza max a testnedvét.

Inkabb a szakacsnak adnám a borravalót mint a pincérnek.

2021. jan. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
89%

Én szoktam adni. Ez egy lehetőség arra, hogy kifejezd, hogy elégedett voltál.

Úgyhogy ha pl. valami nem volt rendben, és nem is megfelelően reagáltak rá, akkor nem adtam.

6: kérni mindenhol normális, a kisgyerekeket is erre tanítják, kérem, köszönöm, stb. Azért mert fizetsz valakinek még illik normálisan beszélni vele. Egyébként meg nem az eladónak fizetsz. Ő csak egy alkalmazott. A pénz a tulajé.

2021. jan. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
93%

Dolgoztam boltban (élelmiszerben is, ruhában is). Sok vevő elmondta, hogy milyen jó, hogy ilyen kedvesek voltunk vele, adtak borravalót is, vagy vettek nekünk valami kis apróságot, pl. csokit, süteményt.

Ez nagyon jól tud esni.

2021. jan. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
91%

A borravaló egyébként sok helyre mehet. Vannak helyek (4 csillagos szálloda étterme), ahol a borravalót nem tehetik el a pincérek, hanem a tulaj zsebébe megy. Így nem olyan szívesen, de adok, viszont nincs lelkiismeret-furdalásom, ha kevesebbet.

Aztán tudok olyan helyet is, ahol a borravaló egy közös kasszába megy, amit a nap végén elosztanak egyenlően a pincérek, szakácsok, mosogatók között. Ezt korrektebbnek tartom, mert mindenki közös munkája kell ahhoz, hogy a vendég elégedett legyen. És mint az itteni kommentekből világosan látszik: a vendég gyakran követelőző, és lenézi az éttermi alkalmazottakat is. Szóval nem egyszerű világ ez.

2021. jan. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!