Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Amikor egy vendéglátóhelyről...

Amikor egy vendéglátóhelyről megírják, hogy durván túlszámláznak, vagy súlyos higiéniai okok miatt bezárják, miért nem nevezik meg soha, melyik helyről van szó?

Figyelt kérdés
Ugyanez a helyzet az üzletekkel és az élelmiszer-feldolgozókkal is.

#túlszámlázás, egészségtelen körülmények #vendéglátóhelyek, üzletek
2021. okt. 31. 15:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Mindig megnevezik. Csak van aki lusta ellátogatni a nébih honlapjára, ahoo cégnév, cím minden kint van.
2021. okt. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ezt valóban csak az keresi meg így, aki nagyon ráér, vagy valamilyen módon érintett, akár korábbi áldozatként.

30-40 + karakter lenne.

2021. okt. 31. 16:25
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

#3 Azzal a néhány plusz karakterrel ezt el lehetne kerülni. Ez többnyire a teljes cikk 1-2%-a.

A hőbörgés kérdését szerintem ne erőltesd!

2021. okt. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%
Ez szimpla hőbörgés, nem más. Ilyet az csinál, aki a jogi témákban sincs képben. De persze utána nézni a dolgoknak mar smafu, arra rá kéne szánni az időt és energiát, mint itt a válaszokba is, semmi érv, ugyanaz a duma, megy mellé a lepontozás, mert a véleményedet nem tudod megindokolni :) Hát igen...
2021. okt. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

Nem lehet, hogy a kérdező azért kérdezte, mert nem olyan zseni, mit te?

Szerintem azért kérdezte, hogy a hozzád hasonlóan nagyon okos emberek ÉRDEMI választ adjanak. Te csak sértegetsz mindenkit, válasz helyett.

2021. okt. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%

#6 Nem érzem fellengzősnek a stílusát, de még mindig nem adtál érdemi választ.

Pl. fel vet-e "személyiségi" jogi kérdést, ha kiderül, hogy a hírek túlzottak voltak? A bulvársajtóban ez mindennapos.

Most én is hőbörögtem?

2021. okt. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem amikor ezt megírják a lapok, akkor az még nem "jogerős". Tehát valaki elmeséli a sajtónak, médiának, hogy valahol túlszámláznak, attól az még nem biztos, hogy igaz. Majd akkor lehet igaznak venni, ha erről jogerős bírói ítélet születik.

Hasonlóan van a higiéniai kérdésekkel: jön a nébih, és bezárja. De lehet, hogy csak annyi volt a gond, hogy az egyik kajamintában valami baktériumot találtak, ez ellen persze az étterem tiltakozik, hogy náluk márpedig ez nem lehetséges, erre a nébih jobban megvizsgálja a dolgot, és kiderül, hogy tényleg benézték. Persze addigra már elővigyázatosságból bezárták az éttermet, most persze kinyithatnak megint. (Persze azért a bezárt éttermeknél több gond szokott lenni, de az étterem joga a bezárás ellen tiltakozni és új vizsgálatot kérni.)

De ez csak az én véleményem, lehet, hogy ez hülyeség.

2021. okt. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#8 Köszönöm, valószínűleg igazad van.

#1/4/6 1) Azt hiszem, #8-nak van igaza. Mindenesetre nem rég olvastam, hogy a Rákóczi úton bezártak egy helyet túlszámlázás miatt. Ez néhány nap múlva újra kinyit. Ha nem írnak nevet, minden Rákóczi úti helyre rávetül a gyanú árnyéka. Gondolom, Te sem olvasod át a Nébih honlapját, mielőtt valahol iszol egy kávét.

2) Nem kérek bocsánatot, amiért tudok civilizáltan fogalmazni.

2021. okt. 31. 18:36
 9/11 A kérdező kommentje:
#10 Szerinted hogyan kellett volna kérdeznem? Kérlek, fordítsd a normális formába!
2021. okt. 31. 20:22
 10/11 anonim ***** válasza:
94%

#10 Ebben a kérdésben mi a tudálékosság: "Pl. fel vet-e "személyiségi" jogi kérdést, ha kiderül, hogy a hírek túlzottak voltak?"

Nem vagyok jogász, nem ismerem a buktatókat.

2021. okt. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!