Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Egy-egy étteremben miért nem...

Egy-egy étteremben miért nem lehet átutalással borravalót adni?

Figyelt kérdés
2021. nov. 30. 16:09
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Kártyával fizetésnél ha előre szólsz, tudod jelezni, hogy többet üssön be.
2021. nov. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
90%
Az nem jó, állam bácsi látja, jövedelem, adózol utána. Gondolom.
2021. nov. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
89%
Mert szerinted kinek a számlájára utalsz? Kérd el a pincér számlaszámát és utalj neki.
2021. nov. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Van ahol nem ütnek fel többet a kártyás fizetésnél, hiába szólsz. De általában a pincéreknek nem oszt nem szoroz, mert a legtöbb helyen nagy büdös kupac lótrágyát sem látnak a bankkártyás jattból/szerviz díjból. Nem tudom, hogy milyen közterhek terhelik a szerviz díjat, lehet, hogy nem éri meg a tulajoknak kiosztani az alkalmazottak között, csak max addig érdekes, amíg ráteszik a számlára és megtartják maguknak. (Aranyos.)

Mivel én soha nem hordok magamnál kp-t, gyakran hallom ezt pletykásabb pincérektől, de hát nem tudok mit csinálni. Szóval nekik csak a készpénzes megoldás felel(ne) meg. Meg nem is az én problémám kellene ez legyen. (Nem is tudom mikor jártam utoljára olyan helyen, ahol már nem volt rajta eleve a számlán a minimum 12%-os szerviz díj is. Még azon felül jatt is kp-ban... Aha.)

2021. nov. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

"Mert szerinted kinek a számlájára utalsz? Kérd el a pincér számlaszámát és utalj neki."


Mondjuk lehetővé lehetne tenni, hogy külön üssenek annyi borravalót amennyit szánnak. Ez után a tulaj nem adózna, hanem kézpnzben odaadná a pincérnek. Egy ismerősöm dolgozik pincérként és azt mondja, így kb napi 4000Ft-al lesz neki kevesebb, mert annyit adnának utalással.

2021. nov. 30. 17:56
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

"Ez után a tulaj nem adózna, hanem kézpnzben odaadná a pincérnek. "


DE, a tulaj adózna, mert neki bevétel, a KP-ben kifizetett összeg meg nem kiadás adó szempontjából.

Ha meg átutalja a pincérnek, akkor a tulajnak ugyan nem kell adóznia utána, de a pincérnek igen.

Ezért IS szokták a borravalót KP-ben adni.

2021. nov. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Érkezik a tulaj számlájára bevétel. Ezt be kell ütni a pénztárgépbe, tehát adót von maga után. Hogyan oldod meg, hogy ne kelljen utána adózni? Ha meg lehetne oldani, akkor semmi nem akadályozná meg a helyeket, hogy adómentes borravalóként üssék fel a rendes bevételt, elkerülve az adózást. Hatalmas ötlet, a vendéglátó iparból származó adók felét bukná az állam. Milliárdokról beszélünk naponta. Ahol tudsz kártyával borravalót adni, ott is a tulaj teszi zsebre, csak be vannak fenyítve az alkalmazottak és nem mondhatják el, hogy az nem lesz az övéké.
2021. nov. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Ja, egyik az adó.

A másik ok meg, hogy hiába ütöd be, hogy az borravaló, nem pedig bevétel (technikailag megoldható), a bankártyacég szépen vonja abból is a kezelési költséget.

2021. nov. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

"Érkezik a tulaj számlájára bevétel. Ezt be kell ütni a pénztárgépbe, tehát adót von maga után. Hogyan oldod meg, hogy ne kelljen utána adózni? Ha meg lehetne oldani, akkor semmi nem akadályozná meg a helyeket, hogy adómentes borravalóként üssék fel a rendes bevételt, elkerülve az adózást"


És ha létrehoznának egy bankszámlát borravalónak? Mivel számlát kell adni, nem igen lehetne csalni, a számlában pedig a fogyasztás díja szerepel. Borravaló után milyen számlát adsz? Amit borravalónak szánnak, azt külön lehetne utalni. Szerintem megoldható lenne. Eleve hülyeség szerintem, hogy utalásos borravaló után adózni kell, mrt az adott számlával bizonyítani tudom, hogy mennyi volt a tényleges fogyasztás(ami után adózni kell) és mennyi borravalót adtak.


"a bankártyacég szépen vonja abból is a kezelési költséget."


Nem hiszem, hogy ez a költség olyan sok lenne. Akkor max 4000Ft utalással történt borravalóból a munkáltató odaadna 3800Ft-t kp-ben.

2021. dec. 1. 00:07
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
9-es, de a tulaj nem akar ezzel foglalkozni. Nem az ő pénze, nem is akarja kezelni. És nem is kötelessége.
2021. dec. 1. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!