Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért szeretnek az emberek...

Miért szeretnek az emberek étterembe járni?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülye kérdésnek tűnik, de tényleg nem értem. Adott egy pár, vagy család, barátok stb. akik élvezik, ha gyakran étterembe mennek. De mivel jobb ez, mint rendelni valamit, és otthon megenni? Ezek nyilvános helyek ahol több ember van körülötted, nem tudsz nyugodtan akármiről beszélgetni, szépen kell enni, ráadásul egy rakás pénz a kaja meg az ital. Otthon olyan ruhában vagy, ami kényelmes, olyan zene szól a háttérben, amit te akarsz, nyugalomban vagy. Nem sokkal jobb ez? Persze, ha valamilyen különleges alkalom van, akkor teljesen oké, de minden hétvégén ott ülni? Beülsz, teleeszed magad, kimész... Miért olyan jó esti program ez sokak számára? Vagy csak én nem értem az étterem fanatikusokat?

2022. febr. 9. 12:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%
Én is szeretek étterembe járni. Viszonylag kevés hely van, ahova valóban ki tudok öltözni. A munkám sem igényli, hogy minden nap szép ruhában és magassarkúban lehessek. Én nem is igazán járok bulizni, de ez egy alkalom, hogy kisminkelhessem magam, csinosan felöltözzek és egy jó társaságban kellemesen megvacsorázzak. Diétának is jó. Ha otthon ülnék egyedül, akkor valószínűleg bekapcsolnék egy filmet és másfél óra alatt magamba tömnék egy 32-es pizzát vagy egy gyros tárlat üdítővel... Máshol pedig pont annyit eszem, amennyi jól esik és egészségesebb ételeket. Ezt már sikerült megfigyelnem magamon. Sőt otthon hajlamos vagyok unalomból is enni, szóval amit még a hűtőben vagy a szekrényben találok. Szóval én szeretek kiöltözni, megmutatni, hogy szép is tudok lenni és viszonylag egészségesebb ételeket eszem.
2022. febr. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%

Program, ami megszakítja az otthoni rutint és hangulata van.

Amellett egy étteremhez rendesen felöltözöl, nem rongyolsz be oda a macinacidban és az elnyúlt pólódban.

Van akinek nem gond "szépen" enni, emberfóbiája sincs és hacsak nem ordibál, akkor a többiek nem hallják mit beszél. De nem is érdekel senkit a másik, mert az ételével és a saját asztaltársaságával van elfoglalva, amellett általában nem államtitkokat beszélnek meg egy vacsorán.

Ha kellemes a környezet és jó a kaja, akkor jó étterembe járni.:)

2022. febr. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
98%
etteremben nem kell nekem elmosogatnom meg eltakaritanom magam utan. arrol beszelgetek amirol akarok, en se a masik asztal beszelgeteset fulelem. nyugodt vagyok, kenyelmes ruhaban vagyok (nem csak a porkoltszaftos melegito lehet kenyelmes), a hatterzene pont nem erdekel, nem arra figyelek hanem a tarsasagomra es a kajara, ami mindig olyan amit en otthon nem tudnek elkesziteni. nekem ez egy elmeny, es ezert hajlando vagyok fizetni
2022. febr. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%

Az étteremben frissen sült ételt kapsz, nem egy műanyag dobozban hánykolódott, izzadt löttyedt valamit.

Össze sem lehet hasonlítani.

Azt hittem hogy az otthon készült étellel hasonlítod össze, azzal még lenne értelme.

2022. febr. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

Most kapaszkodj meg:


- úgy eszek étteremben, akárcsak itthon

- nyilván nem a mackóalsóban megyek, de soha nem feszengtem a kiöltözésen, kényelmes ruhákat hordok

- ha nem valami sarki kifőzdébe mész, akkor ugyanúgy bármiről beszélgethetsz, mindenki kulturált és csendes

- a pénzen sem aggódok, mert a munkahelyem havonta kitömi a szépkártya egyenlegem


Időnként jó kiszakadni a mindennapokból és enni, beszélgetni egy jót étteremben. Nekem ez kikapcsolódás.

2022. febr. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
97%

Nem szeretek rendelni. Sosem olyan, mintha az étteremben enném.


Sosem éreztük magunkat feszélyezve sehol, normális helyekre kell menni. Itthon sem kézzel-lábbal eszünk, nem ordítva beszélgetünk, nem büfögünk az asztalnál.

Ha ki is öltözünk, olyat veszünk fel, amiben kényelmesen érezzük magunkat és az azon izgulunk, hogy vajon ha leülünk, kiszakad-e rajtunk a nadrág, vagy hogy a cipőben eljutunk-e úgy az étteremig, hogy ne essünk hasra?

A pénzről meg annyit, hogy a Foodpanda és a Wolt is haszonnal árulja az ételeket, tehát ha onnan rendelsz, többet fizetsz alapból + kiszállítási díj.

2022. febr. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
97%

EGyetértek az előttem szólókkal, a 4-essel is, a friss ételt illetően.


Ezen kívül ez egy PROGRAM.

Mint ahogy egy színházi előadás is sokkal többet nyújt, mint egy otthoni tv-nézés... Vagy koncert ugyanígy...

2022. febr. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%

Nekem egyetlen egy étterem van, ahova szívesen járok, szóval úgy gondolom én megértem mindkét oldalt. :)

A kajáldák 99%-a tényleg olyan, hogy fölösleges odamenni, mert csak a nyüzsiben nyomoroghatsz.

De van egy 1%, ahol tényleg kapsz pluszt - hangulatos a hely, extra jó fejek a pincérek, szép a tálalás, stb - így egy külön programmá tud válni, már nem csak az evés a lényeg, hanem az egész közeg kellemes.

Sajnos az éttermek túlnyomó többsége szimpla kajálda, ami tényleg nem képes semmi pluszt nyújtani. De egy JÓ étterem jó program tud lenni. :)

2022. febr. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%

Folyamatosan ellátom a családomat, magamat főtt kajával, reggelivel, odacsomagolt ebéddel, stb.

Ez napi színtű kitalálása a kajáknak, előkészítés, főzés, mosogatás (még úgyis meló van vele, hogy van mosogatógép), elpakolás, meg millió kisebb/nagyobb dolog ami vele jár.

Az étteremben pedig csak hátradőlők és kiszolgálnak.

Csodás! Imádom!

2022. febr. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

1. program, kimozdulás

2. étterem után elmegyünk sétálni, etc.

3. minden nap főzök, mosogatok, jó, hogy legalább heti egyszer mentesülök ezalól :)

4. általában spec étteremekbe járunk (mexikói, thai...) és azokat az ízeket én nem tudom leutánozni

2022. febr. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!