Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Ha a számla végösszege tartalm...

Ha a számla végösszege tartalmazza a szervízdíjat jár még ezen felül borravaló??

Figyelt kérdés

2022. máj. 16. 21:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
85%
Ha van szervízdíj, akkor nem adok még pluszban borravalót.
2022. máj. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!

Az étteremben közel 4ezer Ft-os szervízdíj után nem gondoltuk még, hogy azt a 10%ot még ki kéne fizetni. Aki nem ebbe dolgozik (vagy lehet csak én vagyok ennyire tudatlan) de nem tudják , hogy az a szervízdíj épp kinek megy…hogy a főnök lenyúlja vagy szét lesz osztva.

Ritka hülye szokás ez a borravaló adás.

2022. máj. 17. 14:08
 13/22 anonim ***** válasza:
90%
Az, hogy a főnök lenyúlja a borravalót/szervízdíjat ne a vendég dolga legyen! Ha tényleg olyan nagy a vendéglátásban a munkaerő-hiány, mint sokszor olvasom, akkor a pincér/pultos, stb. álljon ki magáért!
2022. máj. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
89%
A borravaló adható és NEM jár.
2022. máj. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
#14 igen, inkább így a helyes. Köszi!! Mindenkinek
2022. máj. 17. 16:43
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk azért vezette be a főnök, mert sokan nem adtak borravalót (főleg kártyások) és olyan moslékot hagytak maguk után, hogy pluszba rengeteg idő elment a takarítással. Amúgy aki eszik csak annak ütünk fel szervízt, aki csak italt fogyaszt annak nem és én mindig mondom mikor viszem a számlát, hogy 12% szervízdíjat tartalmaz. Erre van aki jattol 1-2eFt-ot van aki nem, de engem nem is érdekel mivel a borravalót és a szervízt is benyúlja a főnök.... (Gyakorlat...)
2022. máj. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Furcsa dolog a borravaló. Pl egy boltban is kiszolgálnak az eladók, hasonlóan az étteremhez. A pincérek dolga az, hogy kivigyék az ételeket, az eladóké meg a termékek kiadása. Boltban egyáltalán nem szokás a borravaló, a termék árában benne van az eladók fizetése is. Éttermekben is azért 10x annyiba kerül egy étel, mint az alapanyag ára, mert dolgozni kell vele, többek között kivinni a vendégnek. A személyzet kedvességét pedig azzal értékeli egy vendég, vagy vásárló, hogy legközelebb is oda megy, vagy nem.

Szóval hülyeség, hogy egyes területeken kialakult ez a borravalózás. Esetleg, ha olyat csinál, ami egyébként nincs a munkaköri kötelességei között.

2022. máj. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
84%
Én nem szeretem a szervízdíjas helyeket, mivel a 10 % borravalót azért soknak érzem (pl.: egy nagyobb költésnél az már gyakorlatilag plusz egy fő) és ne az étterem döntse el, hogy mennyit szeretnék erre költeni. Ha nincs szervízdíj mindig adok valamennyit, ha kártyával fizetek, akkor is.
2022. máj. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
A borravaló nem jár, de adható. Ha van szervízdíj, én akkor is adok, az elégedettségemtől, kedvemtől függően, ritkán semennyit, van, hogy pár száz, van, hogy pár ezer forintot.
2022. máj. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
51%

Csatlakozom #17-hez! Egyáltalán nem értem a borravaló létjogosultságát, de még a külön felszámolt szervízdíjét sem.

A boltba ha bemegyek, ott sem külön tételként szerepel a számlán az eladó fizetése, meg az árufeltöltő fizetése, meg a világítás és a hűtők villanyszámlája, hanem bele van kalkulálva a termékek árába. Pontosan ezt kellene csinálni a vendéglátásban is. Semmi külön tétel, semmi borravaló, hanem az ételek árába belekalkulált költségek, és tisztességes fizetés a dolgozóknak.

2022. máj. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!