Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Ha egy kínai büfében látom...

Ha egy kínai büfében látom hogy a visszavitt ételek között vannak olyanok amikhez hozzá sem nyúltak, pofátlanság elkérni amaradékot?

Figyelt kérdés
szóval tényleg láttam olyat ilyen bundázott csirkecsík formájában amit egy az egyben úgy vittek vissza hogy hozzá sem nyúltak. ez valakit nagyon leminősít ha vesz ott magának valamit, de meg is kérdezi hogy azt nem viheti-e el amit otthagytak?
2022. szept. 23. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Ha a vendégtől kéred el akkor az lehet odaadja de a büfés szemrebbenés nélkül visszarakja a melegentartóba ha nincs hozzányúlva.
2022. szept. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem vendégtől. van egy polc ahová visszaviszik a maradékokat, de ott sétál el mellette mindenki mert ott van a kiszolgálópultnál
2022. szept. 23. 22:43
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Egyetlen étteremben sem adhatják neked oda a maradékot.


Meg ne már. Inkább ne járj étterembe ha nincs pénzed, de a maradékos polcról idegen után enni ultra gáz.

2022. szept. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ilyenhez beszólogatni is nyugi :) megcsinálhatnám szerintem, ismer a tulaj, te meg szerintem ne legyél ilyen biztos a dolgaidban
2022. szept. 27. 22:46
 5/5 anonim ***** válasza:
70%

Biztos vagyok benne, hogy nem adhatja ki neked más vendég maradékát.


Azt kérdezted, hogy leminősíti-e. Igen, szerintem le. Főleg úgy, hogy volt pénzed ott enni. Ha szabályokat és megszegve esetleg kiadnám a hajléktalannak adnám.


Egy éttermet a Nébih úgy megbüntet, hogyha ezt a lépést megteszi, hogy nem fog ilyennel játszani a hely.


Más kérdés az, hogy nagyon szívesen odaadnám ezt az ételt, vagy a nap végén kidobott több kiló húst odaadhatnám, kiadhatnám rászorulóknak. A hatóságok szemében viszont az este visszamaradt étel selejt, emberi fogyasztásra alkalmatlan, akkor is ha semmi baja. Így ezt jogilag egy hajléktalan szállóra se vihetném be. Úgy, hogy sok ember éhezik, én kg számra dobálom ki. Viszont akkor egy olyan kockázatot vennék magamra, hogy minden felmerülő panasz esetén a felelősség minket terhel. Sőt, hatóságilag emberi fogyasztásra alkalmatlan ételnek minősített étel.


Egy étteremnek mindent igazolnia kell.


Pl:

-hús származását beszállîtóktól. Szállítót megnevezte. (Ilyen gondolnal ha minőségi hiba van a probléma a beszállîtót terheli.)


- kiolvasztás után adott, melyik ételt, milyen maghőmérsékleten kell tartanom, és milyen hőkezelés után adhatok ki. Ezek az esti selejtek. Cimkézetlen hús nincs, visszafagyasztás nincs.


-ha a vendég visszahozza az ételt mert nem tudja elfogyasztani. Nem vehetek vissza a pultba csomagolásra, mert használt tányér maradék nem kerülhet vissza a konyhára. Ilyenkor az elvitelre dobozt adhatok csak ki és neki kell elcsomagolnia.


Annyit tudok tenni, hogy civilben a saját személyzeti ételemet odaadom a hajléktalannak.


Nagyon durván szabályok vannak. Az, hogy tulajt ismersz te dolgod, ha a többi vendég előtt teszi meg akkor valamelyik ráhívja a nébihet, a működési engedélyét kockáztatod.


Ez nem beszólás, tények, szábályok. Ezért vagyok biztos a dolgokban (sorolhatnám még neked a nébih előírásait)


Az már etikai kérdés, hogy emberek éheznek én meg dobálom ki az ételt. Ez pedig az én elveimbe nem nagyon fér bele.

2022. okt. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!