Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Mennyire volt sikeres az EU...

Mennyire volt sikeres az EU müanyag ellenes politikája(rendkivül drága müanyag zacskó/nylon/müanyag evőeszközök/müanyag dobozok hogy ezzel ösztönözzék az embereket spórolásra és környezettudatos viselkedésre)?

Figyelt kérdés

Tehát az árak emelkedése óta mi a tapasztalat, hogy ezzel sikerült megmenteni a Földet? Vagy további büntetőpénzekre van szükség hogy az emberek tudatosabbak legyenek?

Ugye itt a világban egyedülálló módon be lett tiltva a müanyagszivószál (aztán kiderült hogy USA-ban nem foglalkoznak vele és Magyarországon 1 év alatt fogyott annyi szivószál mint USA-ban egy nap alatt fogy belőle)

Szóval kérdéses volt az értelme.

Remélhetőleg ez a müanyag ellenes diktátum sikeresebb



2022. nov. 5. 21:07
 1/5 A kérdező kommentje:

Főleg vendéglátásban dolgozók véleménye érdekel, hogy még mindig divat elvitelre kérni stb.

Vagy emberek akik vásárolnak hogy változtattak e vmit a szokásaikon, és visznek edényeket és kanalakat magukkal

2022. nov. 5. 21:08
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, van-e értelme provokációra reagálni.


Valahogy nem sikerült óvoda óta kinőnöd azt, hogy azért mert valaki más rosszat csinál, attól még neked nem kell ugyanazt csinálni.

Nem kell sok intelligencia belátni, hogy a csak hulladéknak szánt műanyag eszközöket minimalizálni kell. Ahogy az sem, hogy bármilyen célt is szeretnénk elérni, az mindig egy kis lépéssel kezdődik. Ehhez hozzájön, hogy a Covid miatt népszerűbb lett az ételrendelés, ami hátráltatja a munkát.


Magyarországot az Egyesült Államokkal összehasonlítani... Mintha kicsit eltérne a népességszám is.

2022. nov. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
Nyilván nem ezzel lesz megmentve a Föld, de ez egy is fontos szegmens. Ahol én dolgozom ott be lett vezetve és csak olyan műanyag kerül felhasználásra, ami nem pótolható mással. Régen a vendégek nagy része kibontás nélkül kidobta a szívószálat, evőeszközt. Most tényleg csak az kér/fizet akinek kell. Sok rosszat lehet mondani az EU-ra, de ez kivételesen egy jó kezdeményezés volt. Az, hogy Amerika mit csinál az meg legyen az ő bajuk.
2022. nov. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk tavaly még lehetett rendelni egy étteremtől vega menüt. Én rendszeresen azt kértem, mert finomabbra sikerült mint a rendes menü (A és B), illetve a csomagolása sem müanyag, hanem papír volt, és valahogy jobb, minőségibb volt mint a sima műanyag. Nekem nagyon tetszett.
2022. nov. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%

Bő évtizede még normális volt, hogy minden háztartásban volt egy nagy szatyor tele nejlon zacskókkal. Mára ez jó formán megszűnt.

Szívószál... Ha nem etetésre szoruló beteg vagy, akkor tök fölösleges, otthon se azzal iszol a pohárból. Eleinte még sok helyen adtak, vagy próbálkoztak papír szívószállal, ma már azt látom, hogy a legtöbb helyen belátták, hogy az esetek 95+%-ában teljesen fölösleges.

Papír tányér... nekem mint fogyasztónak semmivel nem rosszabb, mint a műanyag. Kicsivel drágább? Talán, de ez egy olyan dolog, hogy a műanyagnak meg áttételesen fizeti meg az egész társadalom az árát. Mert a hulladékkezelés nem két fillér. És egyre nehezebb és költségesebb új lerakókat vagy szemétégetőket nyitni, mert senki nem akarja, hogy az ő közelében legyen.

Összességében ez nem a bolygó megmentéséről szól elsősorban, hanem arról, hogy a saját szűkebb környezetünk legyen tisztább. Itt legyen kevesebb szemét, illetve ami keletkezik, az legyen újrahasznosítva vagy legyen lebomló anyagból. Örülnék, ha nyaranta a tenger nem műanyag szeméttel lenne tele. De ez elmondható bármely buszmegállóról vagy útmenti árokról is.

2022. nov. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!