Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » A vendéglátás szinte teljesen...

A vendéglátás szinte teljesen befog csődölni?

Figyelt kérdés
2023. jan. 12. 11:04
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
82%

Én is azt nézem hogy semmi változást nem látok kajáldák forgalmában.


Nem tudom min spórol a magyar, de hogy kajáldán és alkoholon nem az biztos.

2023. jan. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
93%

A " szinte teljesen " az szerintem helytálló.

Nehezen tudom megjósolni, pedig harmadik évtizede ebből "élek" (most pont nem. :/ )


Az biztos, hogy a covid, az energiaválság, és az élelmiszer ár infláció külön külön is brutális csapás volt, így együtt, egymás után meg sok helyet azonnal kivégzett.


Azért nehéz megjósolni, mert a sok bezárt hely át fogja építeni az egész vendéglátást, és ennek a közvetett következményeit lehetetlen megjósolni.


Elhangzott pl. az is, hogy ahova gazdagok járnak, az nem fog becsődölni...

Ennek pl 2006-ban pont a szöges ellentétét láttuk, pedig akkor is sokan ezt mondták.

Az élet bebizonyította, hogy pont fordítva működik, mert a vendégkörnek van hova "lebukni"


Tehát pl egy aránylag tehetősebb vendégkör, aki megengedhetett egy színvonalasabb éttermet, lehet, hogy nagy részüket érinti valamennyire az infláció, és a rezsi emelkedés, főleg nagyobb családi házakban.

Így a megszokott minőségből lejjebb adnak, ugyanúgy eljárnak étterembe, de keresnek olcsóbbat.


Tehát a kevésbé színvonalasabb helyekre "fentebbről " csorognak be vendégek, cserélődik a vendégkör.

Ugyanakkor a drágább éttermek vendégkörét nincs kivel pótolni.


És akkor még ott van az általánosan siralmas színvonal, mivel sok vendéglától átértékelte a helyzetet, és vagy munkát, vagy országot váltott.

A honi vendéglátást meg egyre inkább feltöltik a tv2-s kiképzést kapott betanított munkások, és ezzel együtt, a rájuk épülő, hülyebiztos, igénytelen, primitív munka, mind a termelésben, mind a kiszolgálásban.

Agyoncicomázott, de ehetetlen , kutyakaja minőségű ételek, menőnek hitt, alpári, bunkó, szakmaiatlan felszolgálás...

És a folyamat csak erősödik! Nem szélsőségekről beszélek, (top éttermek, stb) hanem nagy általánosságban a tendenciáról.

Szinte tapintható, hogy hónaóról hónapra, hogy lesz egyre okádékabb.


Szóval... valami, biztos lesz, mert valamiféle igény biztos lesz rá, de hogy mondjuk a következő 30 (vagy akár csak 10) évben hogy fogja az élet, meg a piac deformálni a vendéglátást, azt nehéz megjósolni.

Ebbe a belföldi, meg a világ-politika is beleszól. Ott meg akármi lehet.

Bár a tekintetben se vagyok túl optimista...

2023. jan. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

12 vagyok, látom azóta jött 1-2 válasz, hogy mennek a pizzériák, gyorskajázdák, kebabosok, stb.


Na erről beszéltem. Egyrészt ezek alapból nyomottabb áras éttermek, a vendégköre ezt az összeget még valahogy kinyögi.


Plusz, lehet, hogy a vendégkörének egy jó része, mondjuk 1 évvel ezelőtt, még 2 kategóriával magasabb színvonalú éttermekbe járogatott.

Az, már nem fér bele, de egy pizza, még akár mikor.


Ez az egész egy nagy képlékeny massza, és nem lehet tudni, milyen formája lesz sok év múlva.

2023. jan. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
82%

#11 például:

- Rezsin (19 fokra van tekerve a fűtés)

- Utazáson (csak akkor használom a BKV-t ha nagyon muszáj, ami max 4 jegy/hónap, a többit inkább sétálom, vagy nem megyek messzebbre, ha közel is van alternatíva)

- Kaján (napi 1 étkezés de az bőséggel, még mindig olcsóbbra jön ki mint napi t kisebb étkezés)

2023. jan. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

... meg nem beszélve arról, hogy ezek a helyek, még ha jó dolgokat is árulnak, azért alapvetően ezek a boltok nem a csúcsminőség elvakult harcosai, akik kompromisszum nélkül csinálnak mindent! :D


Én is hallottam már olyan okoskodást, hogy csak a legjobb minőséget kínáló éttermek fognak fennmaradni! :D)))

Hát, nem! Pont fordítva!

Pont, hogy azt lehetetlen finanszírozni, már most is, azokból fog a legtöbb bezárni.

Azok fognak fennmaradni, akik tudják hogy kell "szarból várat" építeni, erősen képletesen értve.

2023. jan. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
napi 5 kisebb*
2023. jan. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
90%

Ha sok üzletvezetőnek egyszerűbb autója lenne, és nem az a cégre terhelve, akkor már faragna a kiadásain.

De ha valakinek pénz van a kezénél, egyből a drágát, nagyot szereti.

2023. jan. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
91%

A mi városunkban nem csak az éttermek zárnak be, de minden kisebb üzlet is zár be. Ez az energiaválság már a sokadik csapás nekik


Az üzletek és éttermek itt csökkentett nyitvatartási idővel, kevesebb fűtéssel reagálnak.

2023. jan. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
10%

Remélem és akkor a h_lye turisták is lekopnak országunkból...


+ a lejmoló nőket se kell megetetni csak lefektetni:))

2023. jan. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 NTBS ***** válasza:
93%
Nem, mert az emberek kényelmesek. Sokan nem főznek otthon. Enni pedig kell.
2023. jan. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!