Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Étteremben illik megbontatni...

Étteremben illik megbontatni a számlát távozás előtt? Ti külön szoktatok fizetni?

Figyelt kérdés

#étterem #Külön fizetni
2023. jan. 23. 11:53
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
64%
#10 Nem igazán érdekel a felszolgáló véleménye.
2023. jan. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Szerintem sem etikus.. 2-3 felé még oké, de 4-6 felé nem lenne pofám szétbontatni a számlát
2023. jan. 28. 17:13
 13/22 anonim ***** válasza:
78%

#12

Szerintem ebben semmi etikátlan nincs. Ha külön asztalhoz ülnétek páronként, akkor is külön kellene számlázniuk, tehát munka szempontjából nekik gyakorlatilag mindegy kellene lennie.

Ráadásul kevesebb asztalt foglaltok, mert egy asztalhoz leülhet 2 pár, 3 pár is csak 2 asztalt foglal nem 3-at, 4 párnak is elég 3 asztal,... és így tovább.

2023. jan. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Ha van annyi szabad asztal

Forgalmas helyen azért para ha miattam nem tudnak mással foglalkozni.. ezért is hoztam létre a kétdést

2023. jan. 28. 19:59
 15/22 anonim ***** válasza:
77%
#12 Ha 10 felé akarjuk bontatni a számlát, akkor 1 felé bontatjuk. Nekünk ez a kényelmes. Ahogy nem azt rendelem, ami a szakácsnak kényelmes, hanem azt, amit én akarok enni.
2023. jan. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Azt rendelheted csak ami az étlapon van

Én speciál nem szeretek senki terhére lenni

2023. jan. 29. 05:11
 17/22 anonim ***** válasza:
77%

#16 Aki úgy érzi, hogy a fizető vendég a terhére van, az ne menjen vendéglátósnak!

Természetesen csak azt rendelhetem, ami az étlapon van. De nem érdekel, hogy abból a választékból minek az elkészítése a legkényelmesebb a szakácsnak.

2023. jan. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Féreértesz, a dolgozó megcsinálja, muszáj neki.. bár jártam már külföldön olyan helyen ahol benne volt az étlapban, hogy asztalonként egy számlát adnak..


Hanem ÉN nem szeretek akadékoskodni, szivatni mást azzal, hogy 5-10 felé bontatom pl a számlát, pláne ha sokan vannak az étteremben.. vagy "átírom" az étlapot


De a New York Kávéház oldalán is írják ezt, ami azért egy elitebb hely..


Láttam étteremben olyanokat is akik önkényesen elkezdték átrendezni az éttermet, hogy elférjenek.., anélkül, hogy kérdezték volna lehet e.. ők is úgy gondolták - mivel fizetővendégek - ez nem lehet probléma :D

2023. jan. 29. 08:42
 19/22 A kérdező kommentje:
Ez kb olyan szerintem, hogy én kb 1 órával a kiírt záróra előtt sem megyek már be sehova.. miattam ne kelljen túlóráznia senkinek
2023. jan. 29. 08:46
 20/22 anonim ***** válasza:
77%

#19 Attól. hogy valami külföldön csinálnak, nem lesz föltétlen jó, vagy rossz. Ha ráírják az étlapra, akkor a dolog egyértelmű.

#20 Bemegyek egy órával zárás előtt, de megkérdem, mi az ami belefér zárásig. Ami nem 120%, azt nem rendelem.

2023. jan. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!