Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Az étteremtulajdonosok nem...

Az étteremtulajdonosok nem dolgoznak semmit, csak dolgoztatnak?

Figyelt kérdés

Az éttermekben a tulajdonost soha nem lehet ott látni, akik ott vannak alkalmazottak tudják a dolgukat? Egyik tulajdonos sem dolgozik, hanem dolgoztat, azaz mindent azbalkalmazottak csinálnak?


Úgy hallottam, hogy az étterem tulajdonosok egész nap nem dolgoznak soha, van aki 60 éves és soha nem dolgozott, étterme van, mindent azbalkalmazottak csinálnak, a tulajdonos meg pihen, otthon van, él, szexeli az asszonyt.


Mennyire van ennek valóságalapja, mennyire igaz?


Ha igaz, gondolom nem csak étteremtulajdonosok vannak így.



2023. jan. 24. 21:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
32%
Én Mekibe dolgoztam, ott asszem egy 50-es pali az étteremvezető, egy héten 1-2x ha láttam, amikor bejött az irodában babrált, meg dumált a műszakvezetővel. Gondolkoztam is, hogy miből kapja a fizetést ha kb 1 órára jön be néha.
2023. jan. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
74%
Teljes tévedésben élsz. Nem az asszonyt szexeli, hanem fele olyan idős pipiket.
2023. jan. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
95%
Azt hiszem, hogy az ő munkájuk nem olyan látványos, mert nem az étteremben kell folytatni. Azért intézni kell a kapcsolatokat a beszállítókkal, a felügyeleti hatóságokkal, ellenőrizni kell az egész működés gazdaságosságát stb., magyarán a cégvezetést kell lefolytatni.
2023. jan. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
91%
Akkor most már őket is utálod, nem csak a tanárokat, mi?
2023. jan. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
94%
De, ők is dolgoznak, csak nekik a háttérben van a munkájuk. Nem a vevőkkel vannak kapcsolatban, hanem azokkal, akikkel még előtte kell egyeztetni és azt sem feltétlenül ugyanott fogja intézni, ahol az alkalmazottak vannak.
2023. jan. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
91%
Dehogynem dolgoznak, csak nem az a dolguk, hogy terepen legyenek. Egy etteremhez altalaban tartozik egy iroda, ott dolgoznak. 3 & 5 leirta.
2023. jan. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
95%
Nézd. Fektess be te is 50-100 millió Forintot étterembe és élvezd a semmittevés. Ja, nem. Majd megtudod mennyi idegeskedés és munka az, hogy minden egyes nap bemenjen annyi vendég, amennyit a matek kiad.
2023. jan. 25. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
96%
Igen, néha azt is megtehetik hogy nem dolgoznak. De ajánlott az figyelemmel kísérni az étterem dolgait, és megszervezni, irányítani bizonyos folyamatokat. Hiszen a tulaj érdeke is, hogy nyereséges legyen az étterem, és ezért fontos hogy megszervezze a beszállítókat például, bár ha vannak ezekre megbízható emberei, akkor nem muszáj. Viszont egy jó étteremvezetőt meg is kell fizetni. Na meg persze a reklám sem utolsó. Írok egy példát: Rákóczi Ferenc étterme 2021-ben 196 millió ft árbevételt ért el, 16 dolgozóval, és 34 millió ft nyereséget realizáltak. De Rákóczi Feri dolgozik a Rádió1-nél, és gondolom nem is keveset keres, és az éttermet üzemeltető cégben vannak üzlettársai is, ha jól tudom. Annyira nem egy jövedelmező dolog az étterem, mint ahogy azt sokan gondolják. Pláne, hogy ingyen reklámot is kap néha a Balázsék reggeli rádióműsorban, és ő maga is reklámozza több platformon.
2023. jan. 25. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
90%

Persze, nem csinálnak semmit. Hagyják, hogy az alkalmazottak szétlopják az éttermet, megegyék a drága kaját, ingyen falatoztassák a kiccsaládot meg az összes havert. Leszarja, ki jön be, nem foglalkozik a marketinggel meg a vevőszerzéssel, hiszen úgyis tolonganak az emberek...ja mégsem? Jééé...

Itt nálunk még kiszállítani is szoktak a tulajok, ha olyan a helyzet.

2023. jan. 25. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
82%
Pl. Robert de Niro is étteremlánc tulajdonos. Szerinted mit dolgozik az éttermeiben? Sok esetben a tulajdonos csak pénzügyi befektető. De olyan is van, ahol a tulajdonos is az étteremben dolgozik, viszont ott sem feltétlenül a konyhán, vagy a vendégtérben, hanem az étterem üzleti ügyeit intézi.
2023. jan. 25. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!