Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Kinek van igaza az alábbi...

Kinek van igaza az alábbi helyzetben? Jogosan fizettették ki velem 2 hónap elteltével az ételt?

Figyelt kérdés

December elején vettem egy gyrososnál egy gyrost. Bankkártyával fizettem, nem volt semmi gond, utána távoztam. Eltelt két hónap és most is ott voltam. Meglepődtem mert mondták, hogy tartozok 4 ezer Ft-al (ennyibe került az étel) mert decemberben a kártyaleolvasójuk hibája miatt nem vont le a terminál pénzt a kártyámról, sőt még vissza is utalt nekem 4 ezer Ft-ot. Tehát egyrészt 4 ezer a kaja, másrészt a hiba miatt még 4 ezer a téves plusz utalás tőlük.

4 ezret kifizettem, mert nekem megért ennyit a nyugalmam. Később gondolkodtam, hogy vajon ebben a helyzetben jogosan fizettetik ki? Hiszen akkor azt mondták rendben van a fizetés. Az ő felelősségük a terminál. +egy vendéglátó egység 4 ezer Ft-on rugózik?


2023. febr. 10. 20:49
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
22%
#21 nem Magyarországon élek ugyan, de ilyen esetekben a magyar bankokkal is a good faith-t használjuk, a jóhiszemüséget sosem láttam leírva. Nem kizárt persze, hogy használják ezt a szót, szóval köszi a kiegészítést. Viszont a terminálon keresztüli kártyás/telefonos/okosórás/biochipes fizetés az nem utalás, csak hogy pontosítsunk, ezt szerintem még tréfából sem nevezik a magyar bankoknál utalásnak, legalábbis remélem.
2023. febr. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
77%

#22

Szerintem te inkább ne szólj hozzá magyarországi banki ügyletekhez!

Nem a bankkártyás fizetésről folytattam értekezést, hanem a TÉVES VISSZAUTALÁSRÓL!

2023. febr. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meg a kérdésben a bankkártyás fizetés szerepelt, nem az utalás, az meg nem magyarországi banki ügylet akkor sem, ha maga a tranzakció Magyarország területén történik. Magyarországnak semmi köze sem a Visahoz, sem a Mastercardhoz, sem a terminálokhoz, mindet csak használjátok, és bérlitek. Amúgy meg mindenki ahhoz szól hozzá, amihez akar, ez egy nyílt fórum.
2023. febr. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!