Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Milyen helyeken illik borraval...

Milyen helyeken illik borravalót adni?

Figyelt kérdés
Az éttermek, kávézók kategóriájában mely helyeken illik borravalót adni? Az egyszerűbb és komolyabb éttermekre, kávézókra egyaránt lehet gondolni vagy csak egyedül a gyorséttermekre nem vonatkozik?

2023. febr. 13. 10:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%

Ahol meg vagy elégedve a kiszolgálással.

Jó helyeken pedig benne van az árban a szervízdíj.

2023. febr. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
19%

"csak egyedül a gyorséttermekre nem vonatkozik"

??? Kivétel nélkül adok a gyorséttermekben is.

2023. febr. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%

Ott, ahol van kiszolgálás, és nem csak a pulton át adják ki az ételt, italt, mint egy büfében.

És persze a végösszegben nincs benne a szervízdíj.

2023. febr. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%

"Kivétel nélkül adok a gyorséttermekben is."


Felesleges, nem tarthatják meg.

Nekünk legalábbis mindenhol ezt mondták

2023. febr. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Kb mindenhol hagyok. Van ahol csak kerekitek, ugyse szeretem az aprot.. van ahol meg tobbet hagyok, ha nagyon elegedett vagyok
2023. febr. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

"Felesleges, nem tarthatják meg."


A szabad, meg a lehet között baromi nagy különbség van.

Úgyhogy maximum azért fölösleges, mert életképtelen béna.

Ha egy ügyes pénztárosnak a kezébe kerül a pénz, az isten se tud olyan rendszert kitalálni, hogy az nyomon követhető legyen.


Pl. legutóbbi eset:

Nem a filléres borravalóból, hanem a be nem ütött fogyasztásokból (! már eleve hogy csinálták ez meg! :))

annyi pénzt fölöztek le a pénztárosok, hogy úgy buktak le, hogy a kamerán annyi látszódott, hogy ott rugdostak a földön egy 10.000-est, mert nem vették észre.

A pénztáros kislány kötényének a zsebéből buggyant ki, mert már nem fért bele! :D)))))

2023. febr. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%

"Ha egy ügyes pénztárosnak a kezébe kerül a pénz, az isten se tud olyan rendszert kitalálni, hogy az nyomon követhető legyen."

. És ezt egyetlen példából vezeted le? Életképtelen az, aki nem akarja megszegni, a munkaköri leírásokat, főleg egy nagyobb nevű étteremláncnál, ahol minden be van kamerázva?

Gondolom, Te is az a fajta vagy, aki meglát egy pénztárcát a földön, kiveszi a pénzt belőle, és jót röhögsz, mert "így jártál, hülyegyerek".


Meg egyébként, most ezért fizessen az ember készpénzzel, hogy jótékonykodhasson?

2023. febr. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

Általában a multis láncoknál nem tarthatják meg, az, hogy mennyire gyors, igazából kb mindegy. Csomó hamburgeres meg pizzázó családi vállalkozás, egy maréknyi emberrel.


Én ott szoktam adni, ahol látom hogy helyben készült/kézműves az étel vagy ital, tényleg benne van a munka.


Sokat vendéglátóztam fiatalabb koromban, szóval úgy vagyok vele, hogy kölcsön kenyér visszajár, megérdemlik.

2023. febr. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%

"Ha egy ügyes pénztárosnak a kezébe kerül a pénz, az isten se tud olyan rendszert kitalálni, hogy az nyomon követhető legyen."


Drága barátom, ez már nem a 70es évek, kb 8 biztonsági kamera van az ember arcába tolva, a kassza elektronikus, és a legtöbben kártyával fizetnek.


Kelted itt a hisztériát tök feleslegesen.

2023. febr. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
6%

". És ezt egyetlen példából vezeted le?"


Nem kisfiam, 35 év tapasztalata mondatja velem, amit több tucat példával tudok alátámasztani! A seggébe is dughatsz análszondát mindenkinek, aki lát is, nem csak néz ki a fejéből bután, az mindig meg fogja találni az okosságot.

2023. febr. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!