Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Hálapénz után nem lehetne a...

Hálapénz után nem lehetne a borravalót is betiltani?

Figyelt kérdés
Ugy érzem hogy kötelező adni. Pedig a legtöbb ember csak azért ad mert "illik". A borravalónak nem ez lenne a lényege. A pizza futárnak múltkor kellett fizetnem 4900 ft ot adtam 5000et de láttam hogy húzta a száját, keveselte. Ha rajtam múlna betiltanám mindenhol. A munkáltatók adjanak rendes bért a dolgozóknak, adják annyiért a pizzát amiből fedezni tudják a kiadásaikat. Inkább kérjenek el 5500at 4900 helyett, most komolyan nekem van bűntudatom amiérz nem adtam többet? A hálapénzről ne is beszéljünk, az is egy baromság, talán 10ből 1 orvos érdemelné meg igazán. Nyilván ennél több kap sajnos.

2023. júl. 4. 03:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Nem kell borravalót fizetni. A szervizdíj közel 20 %. Ott kell legyen a blokkon.
2023. júl. 4. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Még hányszor nyivákolsz emiatt? Menj el pizzafutárnak, vagy ne adj egy fillért sem, miért nem kérted el a 100 Ft visszajárót?
2023. júl. 4. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%
Mennyit szokás manapság adni egy pizzafutárnak?
2023. júl. 4. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt amit nem lehet ellenőrizni, nem lehet szabályozni sem. Másrészt itt nem arról van szó, hogy ha nem adsz (sok) borravalót előre, akkor nem kapsz esetleg életmentő, vagy életminőséget javító szolgáltatást. Ha nem szeretsz adni, ne adj, és ne foglalkozz azzal, hogy néznek utána, egyáltalán nem kötelező sehol.
2023. júl. 4. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%

"A munkáltatók adjanak rendes bért a dolgozóknak, adják annyiért a pizzát amiből fedezni tudják a kiadásaikat."


EZ tudod, mit jelentene??? A pizza (meg egyebek) ára másfélszeresére emelkedne, ugyanis ennyi emelés kellene ahhoz, hogy a futárok borravaló nélkül hajlandóak legyenek kiszállítani!

Csak akkor meg azon hisztiznél, hogy miért lett minden olyan drága!

2023. júl. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
44%
A hálapénz csak papíron van betiltva. A gyakorlatban számtalan módon megvan oldva.
2023. júl. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
13%
Ott dolgozom, látom. Erre lepontoznak. 🤦‍♀️A betegek jó része még mindig nem szokott le a borítékkal való előnyhöz jutàsról. A lepontozók is ilyenek, vagy ennyire naivak? Vajon melyik csoport?
2023. júl. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%

Ez ilyen hungarikum szokás.Komoly szemléletváltás kellene mindkét oldalon.A kormány is csak propaganda szintjén foglalkozott a problémával elvégre s világszinvonalú egészségügyben és a bőségesen megfizetett orvosok világában nem lehet hálapénz.Betiltják=meg van oldva....

Ha online rendelek pizzát ott is tetelesen ki van emelve a kiszállítási díj,de paranoiás magyarként inkább megy a jatt minthpgy beleverjék vagy ilyesmi...

2023. júl. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelezö ha nem akarsz ne adj.
2023. júl. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%
De, szerintem be kellene. Vagy legyen elég a külön szervízdíj/kiszállítási díj, vagy legyen szépen belekalkulálva minden az ételek árába! Mint ahogy bármilyen más szolgáltatónál is. A boltban sem külön kell fizetni a pénztáros munkájáért, hanem benne van a termékek árában.
2023. júl. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!