Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Milyen alapon várják el ez...

Milyen alapon várják el ez esetben a borravalót?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre az utóbbi időben egyre több helyen,kávézókban,gyorséttermekben "kínálják fel" a borravaló adásának lehetőségét ahol szerintem abszolút nem lenne indokolt.


Pl egyik-másik Frei kávézóban de még a Pasa Kebabnál is ezt láttam ott ahol én jártam,hogy fizetésnél felkínálta a monitor a borravaló lehetőségét.


Namármost ezeken a helyeken én rendeltem a pultnál,illetve jeleztek a monitorok amikor átvehettem a rendelést,ergó semmilyen úgymond felszolgálási szolgáltatás nem volt.


Ilyen esetekben miért "kellene" borravalót adni illetve miért számítanak esetleg rá?


Azért mert nem nekem kellett elmosni a csészét/tálcát?!


Véleményekre vagyok kíváncsi.



nov. 21. 23:21
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
17%
Freibe akkor mennék max ha fizetnének érte. 2000ft-ert kapsz 3csepp kvt. És még rossz is ...
nov. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
93%
Barba Negrában is ez van. Miközben az interakció a pultossal negyed perc se volt.
nov. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
#2 és szoktál adni?
nov. 22. 00:10
 4/28 anonim válasza:
89%

Frei amúgy is rohadt drága lett.

Szép lenne ha még borravalót is kéne adni. Jó hogy a mekiben nem várják el..

nov. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
95%
3: dehogy
nov. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
95%
Nem szoktam adni.
nov. 22. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
90%
A Freiben én akkor adtam, amikor a barista srác konkrétan a fél itallapot felsorolta, ajánlott, segített a választásban. Egyébként nem adok borravalót, ha nincs extra szolgáltatás
nov. 22. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
31%
#1: Van valami groteszkül gyönyörű dolog abban, mikor egyesek azzal önigazolják azt, hogy nem telik nekik valamire, hogy az igazából szar, és valójában csak sznobok veszik, de ők bezzeg mennyivel okosabbak, mint az, aki ki tudja ezt fizetni. Nem tudom megunni az ilyen jellegű megnyílvánulásokat.
nov. 22. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
95%
Pirog Da-ban dettó, nem is értettem. Monitoron rendelek magamnak, lőtéri kutya nem szól hozzám, de felkínálja a borravaló lehetőségét. Nem adtam, elvi kérdés, ne nézzenek madárnak.
nov. 22. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
71%
Én hagyományos étteremben sem adok. Kap a pincér fizetést, munkaszerződés alapján, ő azért dolgozik. Ha kevesli, beszélje meg a munkáltatóval, vagy keressem másik munkahelyet. Nem az én feladatom az alacsony fizetésének a kiegészítése. Ennyi
nov. 22. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!