Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Milyen alapon várják el ez...

Milyen alapon várják el ez esetben a borravalót?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre az utóbbi időben egyre több helyen,kávézókban,gyorséttermekben "kínálják fel" a borravaló adásának lehetőségét ahol szerintem abszolút nem lenne indokolt.


Pl egyik-másik Frei kávézóban de még a Pasa Kebabnál is ezt láttam ott ahol én jártam,hogy fizetésnél felkínálta a monitor a borravaló lehetőségét.


Namármost ezeken a helyeken én rendeltem a pultnál,illetve jeleztek a monitorok amikor átvehettem a rendelést,ergó semmilyen úgymond felszolgálási szolgáltatás nem volt.


Ilyen esetekben miért "kellene" borravalót adni illetve miért számítanak esetleg rá?


Azért mert nem nekem kellett elmosni a csészét/tálcát?!


Véleményekre vagyok kíváncsi.



nov. 21. 23:21
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
78%

Sehol nem adok, munkaidőben ne borozzon senki! Meg amúgy is ha borozni akar, keresse meg maga a rávaló pénzt!

Ha még veszek valamit, legyen az termék vagy szolgáltatás, tudassál velem előre az árat, ami alapján döntök, hogy megveszem- e, és ne még utána kuncsorogjamak tőlem feketén apróért, ami manapság már aprónak sem nevezhető.


Szóval nem....

nov. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
83%

Ez nem magyar specialitás. Amszterdamban jártam egy kávézóban (NEM kábszeresben!!!), pultnál rendeltem, vettem át a kávét és állva ittam meg. Méterenként volt a pulton persely, "we like tip" felirattal.

A MÜPA büfféiben is úgy adják a blokkot, hogy X Ft + Y% (Z Ft) szervízdíj, viszont az árlapon a bruttó árat tüntetik fel, nem ér meglepetés. Így ez tisztességes megoldás, nem utólag sarcolnak meg, vagy tarhálnak.

nov. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
84%

Alapesetben egy étteremben a fizetéskor adhatsz borravalót, ez föleg addig volt így, amíg KP-ben fizettek az emberek.

Most online fizetés esetén kifizeted a pontos összeget, ami a számlán van, de aki borravalót is akar adni, az tanácstalan, hogy tudja megtenni - és erre ad lehetöséget (ami nem azt jelenti, hogy kötelezö, csak lehet) ez az opció.

nov. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

#13 Rendben,de itt arról van,hogy nem kaptam semmilyen szolgáltatást,akkor miért "kellene" nekem borravalót adnom.


Nem értem magának a lehetőség felkínálásának a tényét sem.

nov. 22. 09:21
 15/28 anonim ***** válasza:
44%
Nem KELL ásni. Lehet. Miért ne lehetne felkinalni a lehetőséget? Nem kell élni vele, ha nem akarsz.
nov. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
74%
Ez nem ELVÁRÁS, hanem egy LEHETÖSÉG, ha akarsz, ADHATSZ, itt csak annyi infót kapsz, hogyan adható!
nov. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
32%
Ez az egész borravalózás a vendéglátóiparban és szolgáltatóipar egy kis részében egy kialakult dolog, egyáltalán nincsen értelme a többi szolgáltatáshoz képest ahol nem lett szokás adni.
nov. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
86%

Nem szoktam adni soha.


Ez hülye amcsi szokás - ott szokás, ez tény -, itt a pincér kap fizetést szerződés alapján :)

nov. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
62%
#16 Ha "felkínálják a lehetőséget", az már elvárás.
nov. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
23%

"Ha "felkínálják a lehetőséget", az már elvárás."


Ha taxi áll a buszallomason, az már elvaras arra, hogy taxival kell menni? Ha lehet az üzletben euróval fizetni, akkor kötelező azzal? Ha van szavazati jogod, köteles vagy szavazni?

nov. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!