Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Milyen alapon várják el ez...

Milyen alapon várják el ez esetben a borravalót?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre az utóbbi időben egyre több helyen,kávézókban,gyorséttermekben "kínálják fel" a borravaló adásának lehetőségét ahol szerintem abszolút nem lenne indokolt.


Pl egyik-másik Frei kávézóban de még a Pasa Kebabnál is ezt láttam ott ahol én jártam,hogy fizetésnél felkínálta a monitor a borravaló lehetőségét.


Namármost ezeken a helyeken én rendeltem a pultnál,illetve jeleztek a monitorok amikor átvehettem a rendelést,ergó semmilyen úgymond felszolgálási szolgáltatás nem volt.


Ilyen esetekben miért "kellene" borravalót adni illetve miért számítanak esetleg rá?


Azért mert nem nekem kellett elmosni a csészét/tálcát?!


Véleményekre vagyok kíváncsi.



nov. 21. 23:21
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
80%
#40 Nem ugyanaz a kettő. A vendéglátósok körében van egy jól érzékelhető elvárás a borravalóval kapcsolatban. Ne tegyünk úgy, mintha nem tudnánk!
nov. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
77%
Ezt nevezik úgy, hogy "felhívás keringőre".
nov. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
56%
#22 Nem. Ezt úgy nevezik, hogy tarhálás.
nov. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
78%
Ennyi erővel a bolti pénztárosnak is adhatnék borravalót mert végig húzogatta a termékemet a leolvasón...
nov. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 NTBS ***** válasza:
85%
Azért, hogy nőjön a profit.
dec. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg egy visszataszító dolog. Én is a Pasa kebabnál tapasztaltam ezt. A pénztárnál kértem mindent, ott elektronikus módon működik minden, a pénzt sem a pénztárosnak kell adni, hanem bedobni valami gépbe, és az visszaad. És a végén a kérdés, hogy adok-e borravalót és mennyit, és ezt is ki kell választani. Namármost, ha a képedbe tolnak egy ilyen kérdést, arra úgy érzed, erre nem illik úgy válaszolni, hogy nem adsz semmit. És ez egy undorító kihasnálás. A 24-esnek van igaza, a pénztárosnak is lehetne ennyivel borravalót adni.
dec. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
ezt az USA-bol vettek at ezt a rendszert. Plane clubbokban fizettunk igy New Yorkban mindig. Ott ugye borravalobol elnek a pincerek, felszolgalok, pultosok. itt ensem ertem. Nemis adok csak ritkan.
dec. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
23%
Az vegul is hála az udvariassagert
dec. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!