Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Ha egy jobb étteremben az...

Ha egy jobb étteremben az árlapon feltüntetik hogy 12% szervízdíjat számítanak fel, akkor is illik /kell borravalót adni?

Figyelt kérdés

És ha igen, akkor mennyit?


Lehet, hogy a szervízdíjat mint biztos borravalót számítják fel, mert azt akkor is ki kell fizetni, ha a szolgáltatás/étel minősége kritikán aluli?



jan. 7. 16:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%
Nem, nyilván nem. Nem is értem, hogy merült ez fel: ez éppen a borravalót váltja ki.
jan. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
29%
Az a baj a szervízdíjjal, hogy nem biztos, hogy oda kerül, ahová én szánom. Így nem érdekel, hogy kell-e vagy illik-e, én adok.
jan. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
22%
Igen, akkor is ki kell fizetni.
jan. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
32%
A borravaló annak szól, akinek addig. A szervizdíj megy a kasszába, mint bevétel. Ez a különbség. Mint amikor foodorán használati díjat számolnak vagy mint moziban a kényelmi díj. Undorító.
jan. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
96%

#4: szerintem sok helyen eddig is a közösbe meg a borravaló, és a végén osztották ki a felszólgálók közt.


Ez a gyakorlat jogos annyiban, hogy kissé abszurd, hogy több pénz jár annak a pincérnek, aki egy rozmaringos mangalica steaket vagy kacsamell steaket libamájjal hoz ki, mint annak, aki rántott sajtot sült krumplival pusztán azért, mert utóbbi olcsóbb.


Persze jó, hogy a vendégek továbbra is fizetnek borravalót, mert extra bevétel az étteremnek (ha készpénz, akkor még a NAV sem látja), és hivatkozási alap arra, hogy ne emeljenek bért. Tehát közvetve ez is az étteremnek megy.

jan. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 NTBS ***** válasza:
84%
Nem kell. Ha úgy érzed lehet. Bunkó pincérek én pl. Nem adok.
jan. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
73%

Látom az ilyen helyeken sosem járó prollerek leszavazzák a nekik nem tetsző válaszokat :)))


Egyeske részben téved, a borravaló nem a felszolgálás díja, hanem egy köszönet, grátisz a felszolgáló(k)nak, így a szervízdíj sem hivatott egy az egyben kiváltani. Én attól függően adok valamennyit pluszban, hogy mennyire éreztem személyesnek, odafigyelőnek a felszolgálást. Nem annyit, amennyit egy szervízdíj nélküli helyen adnék, de még 5-8%-ot biztosan.


A cél, hogy a kettő együtt maradjon 20% alatt.

jan. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
69%
#5 Ez így van, de normálisabb helyeken utána egyenlő arányban szétosztják. Na most a szervizdíjról elmondom, hogy az alkalmazott semmit nem lát belőle viszont. Persze megmagyarázzák, hogy be van építve a fizetésébe meg ilyenek. Lóf. van! Nincsen.
jan. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
87%
Ehhez már nem kell borravalót adni.
jan. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
71%
Ha elmegyek egy jobb étterembe, és elégedett voltam az étellel és felszolgálással is, akkor adok pluszban borravalót is, akkor is ha van szervizdíj, legföljebb akkor nem 10-15%-ot, hanem kevesebbet (attól függ hogy jön ki a kerekítés).
jan. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!