Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Ha egy jobb étteremben az...

Ha egy jobb étteremben az árlapon feltüntetik hogy 12% szervízdíjat számítanak fel, akkor is illik /kell borravalót adni?

Figyelt kérdés

És ha igen, akkor mennyit?


Lehet, hogy a szervízdíjat mint biztos borravalót számítják fel, mert azt akkor is ki kell fizetni, ha a szolgáltatás/étel minősége kritikán aluli?



jan. 7. 16:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
81%

Mindegy milyen etterembe megyek borravalot adok AKKOR hogyha elegedett voltam a pincerrel. Mondjuk jobb ettermekben ahova mi jarunk ott nem egy pincer van hanem több. A szamlat pedig egy Xedik hozza ki akit vegig nem lattam. Viszont ezeken a helyeken olyan kb sosem fordult elo hogy bunko volt.


Atlagos ettermekben inkabb elofordul a modortalan, kedvtelen pincer. En olyankor nemhogy megemlitem hogy ne voltam valami elegedett vele, de egy forint borravalot sem hagyok. Apam ennel meg kemenyebb, o azt szokta mondani a heten megegyszer ide jön es ha viselkedni tetszik tudni na majd akkor kap borravalot

jan. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
58%
Nem kell. Amúgy is: ha a szakácsnak nem adsz, aki főzte, miért adnál a pincérnek, aki kihozta?
jan. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
60%
#12 A szakács jobban meg van fizetve. És eleve nem neked főz, hanem bárkinek. Akkor is megfőzi az ételt, ha aznap senki nem kér belőle.
jan. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
65%
A pincér is bárkinek kihozza az ételt, aki rendelt.
jan. 12. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
62%
A pincér akkor is kiviszi az ételt, ha aznap senki nem rendelt belőle? Biztos ez?
jan. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Hát, ha egy étteremben egy nap alatt senki nem rendel semmit, annak az étteremnek reszeltek, és ott valami minőségi gondok vannak!
jan. 12. 08:25
 17/22 anonim ***** válasza:
71%

Az óvónő azért vigyáz a gyerekedre, mert az a dolga.

A pincér azért hozza ki a kajádat, mert az a dolga.


A pincérnek adsz borravalót, az óvónőnek nem.

Tehát a kajád fontosabb, mint a gyereked?

jan. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
83%

Az baj hogy a szervizdíjat sok helyen az étterem kapja nem a pincér

Az meg hogy a szakács jobban keres e vagy hogy kap e borravalóból étterme válogatja viszont ha a vendég elégedetlen vagy bunkó az első kanyarban a pincéren csatan

jan. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
88%

És miért kéne az étterem helyett a pincérnek kapnia a szervízdíjat? A fizetését amúgy is az étterem bevételéből kapja, vagy nem?

Én mindig kártyával fizetek, annyit, amennyi a számlán szerepel.

Én se kapok (nem is kérek) borravalót a munkámért.

jan. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
71%

"Én se kapok (nem is kérek) borravalót a munkámért"

Megértem és igazad is van de sajnos sok helyen kevesebb az alapbér egy pincérnél azzal a dumával hogy a borravaló majd ki egészíti (most nem a szervizdíjrol beszélek)

jan. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!