Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Csak szerintem nem ismerik...

Csak szerintem nem ismerik Magyarországon a hamburgerezők, hogy mi az, hogy gyorsétel?

Figyelt kérdés
Az ilyen magán burgereseknél min. félóra a rendelési idő. Ez hol gyors kiszolgálás? Csak szerintem felháborító? 😅

jan. 9. 16:01
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztam éttermi konyhán, és igen, mi készítettük a húspogácsákat is, a zsömléket is ott sütötték a pékrészlegen.

A gyorsétterem annyit jelent, hogy gyorsfagyasztott, elősütött terméķből tényleg pár perc alatt teszik le eléd a kaját. Ha így készítik, akkor a hamburgered is gyorséttermi, ha hagyományosan, akkor éttermi.

jan. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gyakoribb, hogy a vásárlók keverik össze a "street food" és a "fast food" kifejezéseket. Előbbi arra utal, hogy nem kell hozzá evőeszköz, azaz az utcán is meg tudod enni. Utóbbi arra utal, hogy valamilyen módon fel van gyorsítva az étel elkészítése, így rövid időn belül megkapod. A gyorsétel is lehet tányéros evőeszközös kaja, ha gyorsan elkészül, és az utcai étel is készülhet fél órán át, ha utána meg bírod fogni, és a parkban egy random padon kézzel meg bírod enni.


A hamburger nem automatikusan gyorsétel. Tud az lenni, de nem feltétlenül az. Ha valahol nincs kiírva, hogy "fast food", akkor ne várd, hogy gyorsan legyen kész. Főleg ne, ha esetleg "kézműves" jelzővel illetik, az jellemzően pont arra utal, hogy szinte a nulláról állnak neki elkészíteni, mikor megrendeled.

jan. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

12: egy utcasarki bódéra gondolok itt, nem éttermi szintű kiszolgálásra. Az utóbbinál nem is picsognék a fél óra miatt. Egy kis bódénál idegesítő ez számomra, pl. a Gogo hamiban nem fine dining megy, ne legyen már 30 perc megkapni.


Ennyi türelmes emberrel ebben az országban még nem találkoztam, mint akik itt összegyűltek most. 😅

jan. 9. 17:58
 14/24 anonim ***** válasza:
92%
Ez nem türelem kérdése, hanem egy fogalom értelmezésé...
jan. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
92%
Még ha szerinted egy burgernek gyorsan kell elkészülnie (mint ahogy nem, akárhogy hisztizel), nem körülötted forog a világ kisfiam. Nem te rendelsz egyedül, főleg, ha házhozszáűllítás is van.
jan. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
91%
Az utcasarki bódé hacsak nem gyorsétteremként/fast food hirdeti magát, akkor nincs miért reklamálni, ez egy reális idő.
jan. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
92%
Hát ha nyersen szeretnéd enni a hamburgerben a húst, az előbb is meglesz, de akkor ne reklamálj, hogy sülhetett volna tovább is. Vagy találj fel olyan sütőt, amiben 5 perc alatt megsülnek a húsok.
jan. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Debil vagy kicsit...?
jan. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
91%
amúgy emberek ki mit vár el egy hamburgertől, tény hogy eredetileg tényleg fast food kategória, és a mai napig is léteznek fapadosabb büfékben a trashburger kategória mikor az előre lesütött mirelitet dobják bele a zsömlébe, és mai napig igény van erre is. de aki a "kézműves" kategóriát képviseli, vagy csak simán elvárás hogy egy húspogácsa legyen már marhahúsból ahogy illik és ott süljön meg helyben, az Mekis gyorsaságot fog elvárni (már amikor gyors, mert néha ott is tud több tíz perc lenni ha nagyon belassulnak) és a fél óra várakozás sokaknál már a türelmi idején kívül van, mivel tudjátok milyenek vagyunk, eleve éhesen megyünk oda valahová
jan. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
94%
Attól hogy hamburgerező, még nem gyorsétterem. A gyorsétterem az a meki, burgerking, kfc és társai. Egy gyroszos sem gyorsétterem..
jan. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!