Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Csak szerintem nem ismerik...

Csak szerintem nem ismerik Magyarországon a hamburgerezők, hogy mi az, hogy gyorsétel?

Figyelt kérdés
Az ilyen magán burgereseknél min. félóra a rendelési idő. Ez hol gyors kiszolgálás? Csak szerintem felháborító? 😅

jan. 9. 16:01
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
41%
Az megvan, hogy a rántott hús is gyorsétel?
jan. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Dorian Gray ***** válasza:
63%

Na, mint aktív szakács, igaz nem idehaza, de attól még elmondom nálunk, hogy van.

Jön a rendelés, és akkor kezdjük a húst sütni. Illetve a bucit pirítani, meg belepakolni mindent, ami kell. Igen, a húspogácsa nyilván kész van, évekig saját volt, aztán valami felsőbb döntés miatt már rendeljük, de 3 évig én gyúrtam a heti 40-50 kiló marhahúst és lapítgattam pogácsának.

Ez egy étterembem, hamburgerezőben normális esetben így megy.

A meki meg a forgalmas bódé ezzel szemben simán lesüt neked egy rakat húspogácsát, és melegen tartja, simán akár 1-2 órán át is, amitől mondjuk olyan lesz az állaga amilyen, cserébe marha gyorsan megkapod.

jan. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

9-es, te életedben nem készítettél hamburgert, de ha nem a gyorsfagyasztott vackot veszed és sütöd ki, NEM gyorsétel!


Vagyis nagyjából csak annyira, mintha fasírtot készítenél HÁZI sült krumplival. ;)


Ha valaha csináltál volna hambit - ami NEM a bevágom az olajba a mirelit dolgokat - tudnád.

jan. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Ismételten #12 volnék, mivel láthatólag nem sikerült teljes mértékben értelmezni, amit írtam.


Az, hogy adott étterem egy elegáns beülős hely, vagy egy sarki bódé, teljesen indifferens abban a tekintetben, hogy mennyi idő alatt készíti el az ételt. Attól, hogy a bódé hogy street food kajálda, még nem lesz fast food kajálda. Ezt magyaráztam egy válaszon át. Ha a burgeresnél nincs kiírva, hogy fast food, (mint ahogy például a Gogo hamiban nincs,) akkor a rendelésed leadásakor egy nyers húspogácsát fognak neked kisütni a nulláról, annak pedig idő kell.

Ez nem a türelmen múlik, hanem azon, hogy tudod-e, mit veszel, vagy nem. Ha egy helyen az van kiírva, hogy "gyorsétel, 5 perc elvitelre", akkor már a hatodik percben is elfogy a türelmem, de ha az étterem nem tesz ilyesmi vállalást, akkor 30 perc az simán benne van egy meleg étel elkészítésében.


Képzeld el, hogy bemégy egy kézi autómosóba, aztán azon panaszkodsz, hogy rossz a kiszolgálás, mert te elvárnád, hogy egy autómosóban a conveyor szépen behúzza az autót, aztán a célzott vízsugarak meg a forgó kefék szépen letakarítsák neked az egészet. Jogos volna a kritikád, ha egy gépi autómosóban nem kaptál volna ilyen szolgáltatást, de egy kézinél teljesen indokolatlan. Nagyjából ugyanezt csinálod, csak éttermekkel.

Nem sok türelmes emberre akadtál, csak indokolatlan a panaszod. Ha az lenne a bajod, hogy egy gyorsétkezdében tapasztaltál 30 perces kiszolgálást, kb. mindenki igazat adna neked. Csak neked nem ez a bajod, hanem az, hogy egy sima étkezdében tapasztaltál 30 perces kiszolgálást, ami meg normális.

Az a téves elképzelésed, hogy a hamburger automatikusan gyorsétel, számodra indokolttá teszi a panaszt, de mivel téves, a többiek számára nem. Így vállveregetés meg helyeslés helyett egy rakat korrekciót kapsz a téves elképzelésedre.


További információért javaslom az alábbi kérdést, és a rá adott első választ:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__humor__568487..


Písz end láv 🖖

jan. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!