Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Valaki segítene, hogy egy...

Valaki segítene, hogy egy kávézóban/bárban honnan kell tudni, hogy a pultnál kell-e rendelni vagy pincérrel?

Figyelt kérdés
Nagyon hülye kérdés tudom..de 15 éves vagyok és mióta Pestre költöztünk, látom rengeteg hely van..ami nem mindig olyan, mint egy étterem, ahol az ember aszalt foglal pl. a családommal ilyen helyre mentünk ritkán. És nem nagyon jártam kávézókba eddig. Voltam pl. a Costában, vártam a pincért, de kiderült a pultnál kell rendelni és önkiszolgáló. Na most valaki segítene hogy akkor ez hogy van? Mármint nem akarok leégni még egyszer, hogy ülök és várom a pincért, miközben a pultnál kell vagy fordítva. Olyan helyekre gondolok, amik a 6-7. kerületben vannak, pl. [link] [link] [link] Persze nem inni akarok napközben, csak ezek vannak közel a sulimhoz és valamire beülni.Tényleg tudom hogy gáz, de ezért merem itt anonim oldalon megkérdezni..Köszönöm előre is!!
2014. febr. 20. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem gáz ,hogy kérdezel. Ha bemész menj pulthoz ,,és kérdezd meg bátran. a személyzet megmondja.

Mindenhol más.

2014. febr. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tényleg lehet az a megoldás, csak félek hogy idiótának néznek..persze tudok viselkedni, meg egyébként ismerem az etikettet, csak emiatt nem szeretnék kínos helyzetbe kerülni..ha valaki tud még segíteni, azt is megköszönném!
2014. febr. 20. 15:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha uj helyre megyek, a legelso az h megkerdezem hogyan kell rendelni. Ez nem ciki, ez a normail. Kulfoldon egyebkent egybol odalepnek hozzad es mondjak h mit kell tenned. Naluk rendelni vag a pultnal.
2014. febr. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez még nekem sem mindig egyértelmű. Általában, ahol nincs kiszolgálás ott

vagy

1) kiírják

vagy

2) feltűnő, hogy nem járnak körbe cincérek tálcákkal vagy anélkül.

Amikor egyik sem, de gyanúsan nem mennek oda hozzád, akkor bizony meg lehet kérdezni nyugodtan a pultnál. Egyszer Tallinnban fél órát vártunk egy étteremben, ahol szaladgáltak a kajákkal a pincérek, de végül leesett, hogy RENDELNI csak a pultnál tudunk...

2014. febr. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az is megoldás lehet, hogy odamész a pulthoz, leadod a rendelést, majd megkérdezed, hogy kihozzák, vagy megvárd? Ha mindezt határozottan, magabiztosan teszed, akkor biztos nem lesz kínos szitu belőle.
2014. márc. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!