Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Jelentkeztem a Mekibe diákmunk...

Jelentkeztem a Mekibe diákmunkára, mire számíthatok? 16/L

Figyelt kérdés
Rettenetesen félek,nem szeretném semmit elrontani. Azért ide jelentkeztem mert ez volt ez első munka amit ajánlottak és elvállaltam mert muszáj a szüleimnek segítenem. Félek nagyon,mit kell majd csináljak mit szabad mit nem szabad? :(

2015. dec. 12. 23:29
 1/6 anonim válasza:
66%
Esti suliba jársz?
2015. dec. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem,10.es gimis vagyok nappali tagozaton
2015. dec. 12. 23:48
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
ne szamits annyira rosszra, mint amennyire rem hirek terjednek a mekirol, de keszulj azert fel . nem lesz leanyalom. porogni kell, es nagyon figyelni, tudni a szabalyokat es be is tartani oket, ha tudsz alkalmazkodni, akkor menni fog siman. kitartas. persze lesz, hogy kikuldenek asztalt leszedni meg osszetakaritani, de ez a munka resze sajnos, nem garantaljak, hogy vegig sutogetni fogsz hatul. kasszaba viszont biztos nem raknak az elejen, mert oda azert kell tapasztalat is a mekiben.
2015. dec. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
29%
Mindent el fognak mondani.
2015. dec. 13. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%

Hatalmas nagy pörgés lesz az biztos. Sokmindent kell csinálni és gyorsan.

Nagyban füg attól, hogy milyen mekibe mész - a magántulajdonban lévőknél sokkal nagyobb a hajtás.


A nagy pörgés miatt általában stresszesek az ott dolgozók, főnökök, de ezt ne vedd a szívdre. Előfordulhat, hogy beszólnak, olyat várnak el tőled, hogy tudd, amit még elfeljettek elmagyarázni aztán meg morcoskodnak, ez sajnos megesik, főleg mivel gyakran cserélődnek az ott dolgozók, a fiatal diákok.

Minél tovább leszel ott és minél jobban igyekszel, a csapat része leszel majd és beletanulsz.


Emlékszem, mikor kb 5. napja dolgoztam a mekiben teljesen le lettem szidva, mi az, hogy nem tudom, hogy hol tartjuk a fánkot és hogy kell melegíteni stb. Holott soha senki nem mondta el, mivel nem olyan sűrű vásárolnak fánkot a vevők, sosem került szóba.

Ilyesmi előfordul de ne idegeskedj rajta, le kell nyelni a nem jogos beszólásokat, nem visszaszólni és csinálni tovább.


Emellett ki leszel majd oktatva a dolgok nagyjáról, lesz megtanulni való anyag, amiből tetszet kell majd írnod, illetve ki fognak kérdezni. Ha a konyhában dolgozol majd akkor temperálási időkről, mindnféle ilyesmiről szól majd, ha a kasszában akkor ajánlási szabályokat stbt kell bemagolni és alkalmazni is.


Hiába tartják a mekit alja munkának és hiába fizet minimálbért, nagyon meg vannak hajtva az ott dolgozók, rengeteg hülye kis apróság van és ha van is egy szabad perc, amikor nem jönnek vevők akkor egyfolytában takarítani kell, akkor is ha aznap már 5ox lepucolták az adott helyet.

Fárasztó és stresszes tud lenni, de minél tovább dolgozol ott annál jobban hozzászoksz majd és ha már minden automatikusan megy és beleszoksz a pörgésbe akkor még élvezni is lehet, ha egy jó csapat vesz körül, úgyhogy ne aggódj annyira, minden munkának megvannak a lehézségei, legalább tapasztalsz.


2 év meki után én nagyon tudom értékelni a kényelmes üldögélős munkát. :D

2015. dec. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Kérdező, végezted a diákmunkát a Mekiben? Milyen volt?
2020. aug. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!