Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Ciki ha bankártyával fizetek...

Ciki ha bankártyával fizetek az étteremben?

Figyelt kérdés
Ciki ha bankártyával fizetek az étterembe? Mert hát ugyebár szoktak a pincérnek borravalót adni, így meg ha így fizet az ember akkor meg nehezen tud borrovalót adni. Vagy esetleg külön adok még a pincérnek valamennyit. Vagy inkább kézpénzbe illik ilyenkor fizetni?

2016. jan. 24. 14:47
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
bocs az elírásért * bankkártya, készpénz
2016. jan. 24. 14:51
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Nem ciki.

Van, aki kp-ban ad borravalót, miután visszakapta a kártyát, van, aki felkerekít és kártyáról adja a borravalót is.

2016. jan. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Dehogy ciki. Mi is szinte kizarolag bankkartyaval vagy szep kartyaval fizetünk, mert nem hordunk magunknal sok kp-t, de aztan mindig adunk a pincernek borravalot kp-ban (mindig=ha elegedettek voltunk). Ugyanannyit adunk, mintha kp-ban fizetnenk.
2016. jan. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
és bankkártyás kerekítésnél azt mondom ha 2000 volt a kaja akkor pl 2300 húzzon le? :D
2016. jan. 24. 15:36
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
Én kp-ban szoktam külön adni, mert ha kártyáról adom azt is, akkor gondolom, a pincér nem tudja eltenni, mert annak nyoma van, hogy annyit fizettem.
2016. jan. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
Ez nagyon jó kérdés. Ezen már én is gondolkodtam. Egyszer fizettem így, általában nincs nálam sok pénz, és annyi nem is volt, mint a végösszeg. Én konkrétan megkérdeztem a pincértől, hogy ilyenkor hogyan működik a borravaló adása. De ő azt mondta, hogy ne foglalkozzak vele, ne adjak borravalót :)
2016. jan. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mondjuk az igaz, és ha vissza hozta a kártyát akkor szokás oda adni, vagy kártyával együtt?
2016. jan. 24. 15:50
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

Egyáltalán nem ciki, manapság már nagyon elterjedt, sokan úgy fizetnek.


Borravalót viszont kizárólag kp-ben érdemes adni, kártyáról, többet lehúzatni nem szabad. Abból csak az nem lát pénzt, akinek szántad, konkrétan aki foglalkozik veled.


Hogy mikor adod a borravalót tökmindegy, praktikusabb a kártyával együtt odaadni.

2016. jan. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%

Látom itt nem sok szakmabeli van.

A borravalót tök mindegy, hogy adjátok, ha a picéré, akkor mindenkppen megkapja, ha meg nem, akkor egy részét úgyos lenyúlja.

Egy pucér nem az aprót gyűjtögeti Napközben.

Megy minden a kasszába.

Este zárásnál megvan, mennyi az aznapi forgalom. Ha övé a jatt, akkor lead pontosan annyit, amennyi a forgalom volt, és a többi kp az övé, ha nem övé a jatt, akkor jó esetben lead egy "becsült" borravalót, és még így is marad neki (ami Elvileg lopás).

Tehát mindegy milyen formában adjátok, mert a kártyás fizetésnél nem tezsik mellé a blokkot a kasszába, tehát azt nem is látni a végén, melyik számlára fizettek annyit kártyával. Csak összeszámolják, hogy mennyi volt az aznapi kártyás fizetés.

2016. jan. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%
Bocsánat: Nem pucér, hanem pincér, csak nem figyeltem hogy a telefon kijavított.
2016. jan. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!