Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Trófea étteremben 6 felnőtt,1...

Trófea étteremben 6 felnőtt,1 gyerek.2 ezer forint borravaló elég?

Figyelt kérdés
Úgy számoltam, hogy 24 ezer lesz a vége, ha 26-ot adok, az korrekt?
2015. okt. 22. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:
26%
10-15% a szokásjog alapján, de akár az is lehet. Nem fognak megsértődni.
2015. okt. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
18%

Azért a számla végösszegének a 10%-át oda szokták adni borravalónak, ha nincs szervizdíj, de a Trófeában nincs.

Dobj rá egy 500-ast és akkor megvan a 10%, persze ez attól is függ, hogy milyen a kiszolgálás. Sajnos a legtöbb étteremben elvárás a borravaló, de a kiszolgálás gyatra, nem figyelnek eléggé oda a vendégre. A borravalóért is meg kell dolgozni, én úgy gondolom. Minimum kérdezze meg a pincér, hogy ízlik az étel, figyeljen oda, hogy hozhat-e még italt, kávét, bármit, de ne legyen tolakodó.

2015. okt. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%
elég hát.
2015. okt. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%
Mi sose adunk a trófeában kártyával fizetsz aztan meg van oldva. Mondjuk mi 1-1 italt rendelünk mindig nem iszunk sokat azért meg ne kelljen már annyit fizetni. Mi mászkálu k a kajáért nem ők hozzak ki. Pedig mi hetente járunk még sem szóltak érte sose.
2015. okt. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Adj annyit, amennyit jó szívvel adsz.

És gondolj mindig magadra is.

Én hajón pincérkedtem.

Én mindig sok borravalót adtam a mosogatósoknak.


Mert jól esett.


De azért túl sok meg a saját magad idejének a tisztelete szempontjából nyilván nem jó…


Ha vendég vagy, azt mondom, a két-háromezer, ha belefér neked, teljesen korrekt.


Tiszteletem, hogy ilyen rendes ember vagy.


Üdv:

2022. ápr. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!