Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért irreálisan drága a...

Miért irreálisan drága a Subway? Miért van mégis fogyasztói bázisa?

Figyelt kérdés

Úgy adta a sors, hogy hajnalban csak egy Subway volt a környéken nyitva, és mivel éhesek és szomjasak voltunk betértünk. A 15 centis szendvics 1000 Ft, a 30 centis pedig durván 2000 Ft. Ez szerintem brutális ár egy SZENDVICSÉRT (legalábbis itthon egészen biztos, hogy az). Ha azt nézzük, hogy 1500 Ft-ért már minőségi 32 cm-es pizzát lehet enni, ami jóval nagyobb és laktatóbb is még érthetetlenebb a dolog.


- Komolyan érdekelne, hogy mi kerül a Subway-es szendvicsen ennyibe? (Pláne, hogy tudtommal semmi speciálisat nem alkalmaznak az ételeikben, nem úgy, mint a többi gyorsétterem, ahol titkos receptek alapján készülnek az ételek, és ezért egyedi ízvilággal is rendelkeznek.)


- Ilyen árak mellett, ki az aki rendszeres vásárlója termékeiknek?



2016. máj. 30. 01:05
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
69%
Mindig nézem en is az árait, en sem ertem soha ki fizetne ennyit ráadásul egy szaros szendvicsert pont azért eszek máshol mert nen akarok szendvicset enni ( es főzni sem épp ). Mondjuk nem is sokszor láttam meg fizető vendéget.
2016. máj. 30. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
78%

Neked drága, de vannak, akiknek a jövedelmükhöz képest egy ilyen szendvics annyi, mint neked egy párizsis zsemle. Ez az egyik.

A másik, hogy a kapitalizmusban nincs üzleti etika, tehát mindent annyiért adsz el, amennyiért megveszik.

És ez nem csupán a Subwayről meg a többi láncolatról szól, hanem a sarki hurkasütőről is, ahol -nálunk- 10 deka sült kolbász 350 forint, azaz 3500 forint kilója, miközben azt a kolbászt 1000 forint per kiló áron lehet megvenni hentesnél. Tehát a lacipecsenyés is lehúz téged, csak az nem tűnik fel.

Amúgy nem olcsó fenntartani belvárosi üzlethelyiségeket, sok alkalmazottat fizetni, és eközben minőségi alapanyagokat használni. Mert azért lássuk be, hogy a Subway minőségibb termékeket kínál, mint a pályaudvaron bódéból 500 forintért 2 kilógó, vékony szalámiszeletet tartalmazó, fonnyadt uborkával feltúrbozott szendvicset áruló Marika néni.

2016. máj. 30. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
75%
A subway tényleg nem èri meg!!!igaz csak kulfoldön ettem, de 11$-ba kerult és egy retkes üditőt sem adnak hozzá annyiért!! jobban megéri bemenni mcdonaldsba ,burgerkingbe vagy akárhova!mindenkinek kell a haszon,de ez tulzás
2016. máj. 30. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

#2:

Vannak, akiknek a jövedelmükhöz képest ez tényleg annyi, mint a párizsis zsemle, eddig okés, de azért legyünk őszinték, ez nem a nagy átlag, sőt... (Nem véletlen tettem a zárójeles megjegyzést).


Lehet, hogy a lacipecsenyés is lehúz, de érzésre közel sem olyan mértékben, mint a Subway.


Lássuk be, minőségibb alapanyagokat használ, mint az általad említettek (pályaudvari büfé, stb.), és finomabb is. Azonban ne a szélsőséges körülményeket (pályaudvar) tekintsük, ahol köztudottan túl vannak árazva a dolgok. Ahogyan a kérdésfeltevésben is szerepelt az összehasonlítás a többi hasonló orientációjú étteremre irányult, nem pedig a pályaudvari büfékre.


Szóval, ezekhez viszonyítva a dolgokat: A többi étteremtől eltérően semmi egyedit nem ad hozzá, azok mégis olcsóbbak tudnak lenni, és szerintem így sem panaszkodhatnak túlságosan az itthoni profitjukra.


Úgy gondolod, hogy a Subway annyira minőségi, hogy megéri a felárat mondjuk (pl.) egy KFC-hez képest?

2016. máj. 30. 02:02
 5/26 anonim ***** válasza:
98%

Costa, Starbucks meg egy rakás másik hely is indokolatlanul drága, mégis folyton tele vannak. Aki oda megy, valószínűleg egyszerűen szereti a helyet, a hangulatot, megszokta, akármi, és valószínűleg elég pénze van ahhoz, hogy tökmindegy neki, 500 Ft-ért eszik-e vagy 2000-ért.


(Másik csoport, akinek nincs pénze rá, de csak azért is ilyen helyekre jár, hogy úgy tegyen, mintha lenne.)

2016. máj. 30. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
97%
A márka kerül ennyibe. A Starbucks ugyanez: messze nem ott a legjobb a kávé, de ott a legdrágább. Amikor bejött a McDonald's, ugyanez elmondható volt rájuk is, de most már kevésbé szúrja az emberek szemét.
2016. máj. 30. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
33%

"Vannak, akiknek a jövedelmükhöz képest ez tényleg annyi, mint a párizsis zsemle, eddig okés, de azért legyünk őszinték, ez nem a nagy átlag, sőt..."

És? Ki mondta, hogy az átlag a fő vevőkörük?

Ferrarit sem tud venni az átlag, mégis megéldegélnek valahogy a tulajok...


"Lehet, hogy a lacipecsenyés is lehúz, de érzésre közel sem olyan mértékben, mint a Subway."

Aki kevésbé ügyes kevésbé húz le, aki ügyesebb jobban lehúz.


"Lássuk be, minőségibb alapanyagokat használ, mint az általad említettek (pályaudvari büfé, stb.), és finomabb is. Azonban ne a szélsőséges körülményeket (pályaudvar) tekintsük, ahol köztudottan túl vannak árazva a dolgok. Ahogyan a kérdésfeltevésben is szerepelt az összehasonlítás a többi hasonló orientációjú étteremre irányult, nem pedig a pályaudvari büfékre.

Szóval, ezekhez viszonyítva a dolgokat: A többi étteremtől eltérően semmi egyedit nem ad hozzá, azok mégis olcsóbbak tudnak lenni, és szerintem így sem panaszkodhatnak túlságosan az itthoni profitjukra.

Úgy gondolod, hogy a Subway annyira minőségi, hogy megéri a felárat mondjuk (pl.) egy KFC-hez képest?"

Azt kell megérteni, hogy ez nem minőségről, meg jófejségről szól.

A világ nem így működik.

Azért kerül ennyibe, mert ennyiért is el tudják adni.

Vannak éttermek, ahol kifizetsz 2 milliót egy vacsoráért meg egy üveg borért.

Gondolod, hogy az a kaja ezerszer jobb minőségű, mint egy olcsó étterem menüje?

2016. máj. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
81%

nálunk a főtéren vagy egy subway. általában full üres . én még nem ettem ott, de szintén láttam az árakat. nekem is drága.

de hát sok minden így van. van olyan hely ahol pl jégkását árulnak 300ft/deci áron. az is csak víz meg szörp..

2016. máj. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
96%

Számomra pl. nem irreálisan drága, mert egy 30 cm-s szendvics az egész napos étkezésem, így egy napi költésnek nem vészes.


Akinek öt ilyen szendvics is kell egy napra, annak nyilván drága.

2016. máj. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
57%

Azért egy-két dolgot érdemes letisztázni:

1.A Subway egyáltalán nem minőségi, max jól mutat, mint a Meki, de egyébként egy hulladék étel, valamelyik éven szépen meg is buktak valamivel(a sajtok körül volt botrány ha jól emlékszem, kb annyira voltak ehetőek, hogy annyi erővel kínai cipők talpát is belevághatták volna).

2.Ez is franchise alapon működik, szal nekik is ki kell köhögni a díjakat.

3.De ez akkor se indokolja azt, hogy ilyen drága legyen.

Ott van a Nordsee, szintén gyorsétterem, a hal a fő "profiljuk", akár a KFC-nek a csirke.

Már 2008 környékén 2000 forint volt náluk egy menü, szal egy év alatt szépen be is csődöltették az egészet, mert árat csökkenteni nem lehet, inkább bukjuk be az egészet.

Valszeg ezt is valami jóképességű vezeti, nem véletlenül van, hogy nem lett népszerű.

4.Ahogy látom a vásárlóik nagyrésze külföldi, illetve hipszter hülyegyerekek szokása ott enni, amitől szokás szerint marha különlegesnek érzik magukat.



A saját véleményem meg az hogy egy rakás szar, száraz, nulla ízvilággal rendelkező kutyagumi az egész, épp az, hogy semmi különbség nincs a vasutas szendvicsek meg e között, sőt, talán a vasutasnak még jobb a zsemléje....

Ha már ilyen helyen eszek akkor már Meki, Bk, Kfc, hentes bármi....

2016. máj. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!