Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért irreálisan drága a...

Miért irreálisan drága a Subway? Miért van mégis fogyasztói bázisa?

Figyelt kérdés

Úgy adta a sors, hogy hajnalban csak egy Subway volt a környéken nyitva, és mivel éhesek és szomjasak voltunk betértünk. A 15 centis szendvics 1000 Ft, a 30 centis pedig durván 2000 Ft. Ez szerintem brutális ár egy SZENDVICSÉRT (legalábbis itthon egészen biztos, hogy az). Ha azt nézzük, hogy 1500 Ft-ért már minőségi 32 cm-es pizzát lehet enni, ami jóval nagyobb és laktatóbb is még érthetetlenebb a dolog.


- Komolyan érdekelne, hogy mi kerül a Subway-es szendvicsen ennyibe? (Pláne, hogy tudtommal semmi speciálisat nem alkalmaznak az ételeikben, nem úgy, mint a többi gyorsétterem, ahol titkos receptek alapján készülnek az ételek, és ezért egyedi ízvilággal is rendelkeznek.)


- Ilyen árak mellett, ki az aki rendszeres vásárlója termékeiknek?



2016. máj. 30. 01:05
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
De elég komolyan gondolom, mert valószínűleg nálad jóval iskolázottabb pénzügyi szakértők állapítják meg az árakat. Bármilyen megdöbbentő is :)
2016. máj. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
65%

Te vagy a sötét, de nagyon.

Leírtam, hogy milyen fix költségeket és változó költségeket kell figyelembe venni egy szendvics árának számításakor.


Én veled ellentétben tanultam némi könyvelést, bár nem ez volt a kedvencem az egyetemen, de muszáj volt.


Bármilyen cég vagy franchise alapja az, hogy a fix és változó költségeket valamint a várható, kalkulált költségeket az adott termékre vagy szolgáltatás egységárára számoljuk ki, majd százalékosan rátesszük a nyereséget, ami kiadja a piaci árat.


Magyarán egyszerűen MINDEN költségnek, amit az adott cég/vállalat/üzlet fizet takarnia kell a termék árának.


Ez nem úgy zajlik, hogy egyenként számolgatják a szelet sonkákat, mint ahogy azt te a kis paraszti, sötét agyadban elképzelted. A továbbiakban nem vitatkozok veled, mert egyszerűen mélyen színvonalon aluliak a megnyilvánulásaid.

2016. máj. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
88%
54%-os ne égess magad tovább, kritikán aluli a tudatlanságod...
2016. máj. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
93%

Itt akik "vitáznak", hogy melyik gyorsétterem lánc háttér számolgatói a jobbak, ajánlom figyelmetekbe a megoldást:

Melyik étteremből van a legtöbb az országban illetve globálisan? A Mekiből, tippre bőven egy nagyságrenndel több... A Subway rétegigényt elégít ki, mint a csevapcsicsis csipsz, de ettől még a nagytöbbség számára mind a kettő szar... akarom mondani nem éri meg.

2016. máj. 31. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
19%

Hát elég szomorú, hogy egyetemet végeztél és akkor ilyen szinten vagy.

Azzal, hogy befejezted a műsort, csak egyet tudok érteni, így is eléggé lejárattad már magad.

2016. máj. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
22%
Az a baj, hogy az ár érték arányban iszonyatosan túl van árazva. És szerintem azért, mert ezzel is teleaz instagram, azt mennek oda fotókodni. így jah, megtehetik.
2016. máj. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!