Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Ha te választhatnál, hova...

Ha te választhatnál, hova mennél szívesebben? A Mekibe vagy a kínaiba?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy van annyi pénzed, hogy heti szinten a Mekiben ebédelj. Viszont van egy kínai büfé a közeledben ami kb. 2x olyan jó, és 2x olyan laktató kaját kínál, mint a Mekis kaja. Te melyik éttermet választanád és miért? (Nincs alternatíva a kérdéssel kapcsolatban, vagy Meki vagy kínai).
2017. febr. 6. 20:43
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
Ma már egyik sem, de régebben elvoltam a kínaival, vannak jó ételek, olcsó (már amelyik, vannak többezer forintosak is), laktató. Mekibe elvből sem mentem soha...
2017. febr. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem érdekel, hogy melyikben mi van, és hogy egészséges-e vagy nem (főleg amikor dohányosok pampognak), nyilván nem naponta kajálok ott, hisz anyagilag sem 2 forint.

Ha sárkány húst tálalnak fel az sem gond, ha finoman elkészítik.


De hogy a kérdésre is válaszoljak, ha a kettő között kell választanom akkor a kínai.

Több kaját kapok X pénzért, és laktatóbb.

Nagyon szeretem a tésztás, gombás, csípős cuccokat.

2017. febr. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók, köszönöm a válaszokat! Most csalni fogok, de hogy magunk között legyen szólva, ha nekem annyi pénzem lenne, hogy minden héten a Mekiben tudjak enni, akkor inkább ennék 2 vagy 3 db sushi menüt egy hónapban, úgy hogy közben főzök magamra (mivel a sushit mindennél jobban imádom). De amúgy szerény véleményem szerint a kínai jobban megéri. Mikor legutóbb voltam a Mekibe, rendeltem 2db Bacon clubhouse marha menüt, 2db Big Macet, 1 db 9-es csirkét 2db édes-savanyúval és végül 1 db ropogós, csirkés salátátát. Mindezt 2 fő részére, 7000 ft értékben. Nem sokkal utána voltam a kínaiban, ott kértem 2 db nagy csípős-savanyú levest, 4 db nagy zöldséges rizst, 5 db kisadag kaját a rizs mellé (bambuszos, fafülgombás, hagymás csirke, nyolckincs, zöldséges máj), 1 nagy adag szezámos csirkét, 1 nagy adag pirított tésztát, 1 nagy adag babcsíra salátát és végezetül egy zöldséges üvegtészta menüt, illatos csirkével. Mindezt 3 fő részére úgy, hogy csak 1000 ft-al fizettem többet, és még másnapra is maradt bőven a kajából.

Mindezt azért, mert érdekelt hogy 10e Ft körül 1 hónapban mennyi Mekis, vagy kínai kajára fussa kb. 2 fő részére.

Ráadásul a Mekinél csak félig meddig lakik jól az ember, akkor is éhes lesz, míg a kínainál megeszik egy bambuszos csirkét rizzsel és már jóllakik.

(Ettől függetlenül én mindkettőt megeszem, csak melyikre van épp pénzem, függetlenül attól, hogy melyik miből van. Ebbe a mai világba már semmi sem egészséges. :) )

2017. febr. 6. 23:08
 24/32 anonim ***** válasza:
53%

Amiket felsoroltál, ha normálisan vesszük akkor ketten megettetek 5 főnek elegendő kaját a Mekiben.

A kínaiban 3 fő megevett kb úgy 12-14-főnek elegendő kaját.

Szóval, ne csodálkozzanak az emberek ha kövérek.


Én ha bemegyek a Mekibe eszem mondjuk egy nagy menüt. Nagy szendvics, nagy krumpli, nagy üdítő. És az utolsó falatokat már nehezen nyelem le mert annyira tele vagyok. Utána már egész nap nem kívánok semmit és nem is vagyok éhes.


A kínaiban ha eszem, akkor egy levest, meg valamilyen húsos kaját, zöldséges tésztával. Nagy adagot kérek de annak is a végét már nehezen eszem meg. Mert tele vagyok. Utána nem leszek újra éhes aznap már.


Sajnos túlsúlyos vagyok, de mégsem tudok megenni a Mekiben mondjuk 2 Big Mac szendvicset sem. Egytől is jól lakok.

Szóval szerintem ilyen helyeken a normális emberek kb úgy esznek, hogy bemennek a Mekibe aztán 1 ember megeszik 1 hamburgert, 1 sült krumplit, 1 üdítőt.

Aki ennél többet eszik az ne csodálkozzon az ilyesmiken, hogy 2 főre fizet 7ezer ft-ot amikor 4-5-fő helyett evett.


29/L/172cm/95kg.

2017. febr. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
#24 Nem feltétlen kövér aki ennyit eszik, én a mekiben nem lakok jól 2 burgertől, 1 nagy krumplitól és egy wraptól. A kínaiban is extra adagot kérek, 4 feltéttel, na az elég, de vacsoráznom ugyanúgy kell ha pl. ebédre veszem. 21 éves vagyok, 47 kg. Van aki sokat bír enni.
2017. febr. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Kínai. Változatos, választékos, ízletes, finom. Imádom.
2017. febr. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok dönteni, szeretem mindkettőt. Talán a Meki jobban kézre esik, de ha olcsóbban akarok jóllakni, akkor kínai.


Amúgy picit meglep, hogy sokan azért választják a kínait, mert az egészségesebb, miközben a kínai szószok többsége szét van cukrozva...

2017. febr. 7. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

# 24

Nemigazán mondható rám, hogy kövér vagyok. 180 cm vagyok, 70 kg és rendszeresen sportolok. A felsorolt kaják sem egyszerre lettek elfogyasztva. A Mekis kajához 2 óra kellett (úgy hogy 2-en ettük meg), a kínaihoz 3 nap (azt viszont 3-an). Egyszerűen csak nagyétkűek vagyunk. :)

2017. febr. 7. 06:10
 29/32 anonim ***** válasza:
51%
Kínai. Utálom a mekit. Lábszagú.
2017. febr. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező:

Hogy jön a sushi a kínaihoz?!


A japán nem volt a lehetőségek között. Én is azt választottam volna.

2017. febr. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!