Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Almás pitéhez az almát megszok...

Almás pitéhez az almát megszoktátok hámozni?

Figyelt kérdés
2017. okt. 5. 12:04
 1/9 anonim ***** válasza:
42%

* meg szoktátok hámozni


Ha az igekötő az ige ELŐTT áll, EGYBEÍRJUK: bemegy, leír, felkel, átnéz, összeszed.

Ha az igekötő az ige UTÁN áll, KÜLÖNÍRJUK: megy be, ír le, kel fel, néz át, szed össze.

Ha az igekötő és ige KÖZÖTT szerepel még egy szó (jövő idő jele, segédige vagy egyéb), akkor is KÜLÖNÍRJUK: be mer menni, ír majd le, fel akar kelni, át szeretné nézni, össze fogja szedni.

2017. okt. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Van aki igen, van aki nem. Én sokkal jobban szeretem hámozott almával, szerintem a nagy többség így készíti.

U.i.: Utolsó! "egybe írjuk", "külön írjuk" helyesen.

2017. okt. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, meg szoktam hámozni az almát, de csak azért, mert a hullott almákat használom sütemények készítéséhez.

Egyébként nem szükséges, és a magas rosttartalma miatt egészséges is héjával együtt lereszelni.

2017. okt. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én meg szoktam hámozni, viszont én nem párolom meg sütés előtt. Anyósom héjastól reszeli és megpárolja. Mindkét végeredmény finom.
2017. okt. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
Én még a csomagolását is belerakom
2017. okt. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindig meghámozzuk, és párolni is szoktuk.
2017. okt. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Régebben héjastól csináltuk, de hámozva könnyebb reszelni.

Meg vagy tizenöt éve nem vesszük az almát, hanem terem, így nem gond a pocsékolás. (A héj meg a csutka egyébként is megy a cefrébe.)

Sőt, mostanában már nem is reszeljük, hanem forgácsoljuk. (Azaz, egy tekerős kézi készülékkel vékony kis szeletkéket vágunk le a 4-8 felé darabolt almáról.)

Fele munka, és a végeredményben nem lehet észrevenni.


Párolás nélkül jobban szeretem.

2017. okt. 7. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7-van abból a jó pálinkából eladó?
2017. okt. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Meghámozom, nem párolom.
2022. szept. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!