Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Azokon a helyenek ahol lehet...

Azokon a helyenek ahol lehet Coca-Cola termékeket venni, általában miért nincs Pepsi termék és fordítva?

Figyelt kérdés

Annyira utálom, hogy a legtöbb helyen nem tudok Pepsi terméket venni, csak mert a hely/étterem a Coca-Cola termékeket favorizálja...


Miért nem lehet sok helyen mindkettőt kapni?

Van valami szerződés a háttérben?


Még mielőtt jönnek a kommentek:

- igen, tudom hogy mindkettő káros és nem kéne innom

- igen, meg tudom különböztetni a kettőt



2017. dec. 29. 08:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Neki megérné, de nem teheti meg. Pont ez a lényege a szerződésnek, hogy van benne ilyen kitétel: csak az ő termékeiket lehet árusítani.

Hogy a két nagy cég milyen egyéb feltételeket/kedvezményeket biztosít, nyilván vannak ott is különbségek (gondolom nem véletlen volt az emlegetett mozis imidzsváltás... én sajnálom, az volt az egyetlen indok, amiért CC-ben moziztam).


Boltokban más a dolog, ott nyilván mások a feltételek, de étterem esetében szerintem annyi jogdíjat meg egyebet fizettetnének vele, ha duplán akarnának árulni, ami nem éri meg egyszerűen.

2018. jan. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

#11-es

"Neki megérné, de nem teheti meg. Pont ez a lényege a szerződésnek, hogy van benne ilyen kitétel: csak az ő termékeiket lehet árusítani. "

> Szerintem nem érthetted meg mit is kérdeztem az előbb.


Az egy dolog, hogy aláírja és vállalja a korlátozást, de valamiért mégiscsak aláírja azt a szerződést az üdítő gyártóval... Mi ebben az üzlet egy étteremnek? Miért nem jár jobban, ha azt mondja, hogy "bocsi, én mindkét cég termékeit szándékozom árulni"?

Egyébként nem hinném, hogy nem-szerződés esetén akármiféle jogdíjat is kellene fizetnie az üdítő forgalmazójának/gyártójának (azért mégsem egy szellemi termékről van szó), valószínűleg valamiféle kedvezmény az amit a közvetlen beszállító nem biztosít ha nincs szerződés..


Tehát a kérdés marad: mi az amiért megéri szerződni? Olyan nagy lehet a kedvezményből befolyó haszonkulcs?

2018. jan. 3. 11:11
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

"Mi ebben az üzlet egy étteremnek? Miért nem jár jobban, ha azt mondja, hogy "bocsi, én mindkét cég termékeit szándékozom árulni"? "


Azért nem jár jobban, mert erre azt mondja az adott cég, hogy oké, de akkor az enyémet nem árulhatod.

És ha a másik is ugyanezt mondja, akkor semmit nem fog tudni árulni.

Te meg nem mész oda enni utána, mert csak a noname kólaszörpöt ihatod a keverős automatából.

Ezért nem éri meg. :)


A másik verzió meg, amit a végén írtam (tegyük fel, hogy nincs a fenti, és szabad árulni mindkettőt), ott arra gondoltam, hogy mondjuk tedd ki a logóval ellátott hűtőt. De lehetőleg ne egyet, mert külön kell a kólát meg az egyéb üdítőket. Tedd ki a plakátot, de meghatározott helyre és meghatározott láthatósággal. Vásárolj be logós poharakból, és legyél szíves abban felszolgálni az üdítőt, köszike. Ja, és persze megvan ám a minimum mennyiség, amit rendelhetsz, mert havi egy láda kóláért mi nem szállítunk ám ide.

Két különböző cégnél ez már kétszer annyi költséget jelent, ami megint jelenthet akkora kiesést az étteremnek, hogy nem éri meg belefektetni. Mert mondjuk te odajársz a Pepsiért, én meg odajárok a Cocáért, de az még mindig csak napi két üveg kóla, és a kétszer annyi megrendelt áruhoz kétszer annyi vevő is kellene.

2018. jan. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

"Azért nem jár jobban, mert erre azt mondja az adott cég, hogy oké, de akkor az enyémet nem árulhatod."


-> Már bocs, de ezt mi alapján mondhatja egy cég? Egy cég tudtommal nem tilthat el senkit saját márkája értékesítésétől, amennyiben az kiskereskedelemben is kapható. Tévednék?

2018. jan. 4. 16:43
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, de most nem kiskereskedelemről beszélünk.

Azt megteheti az étterem, hogy besétál a Tescoba és vesz mindenből egy kartonnal.

De nem fogja megtenni, mert nem éri meg neki. Neki kell érte menni (szállítási költség), plusz nagyobb árréssel kapja, hiszen ugyanannyiért veheti, mint te, magánszemélyként.

Mellesleg neked sem éri meg, mert hogy a különbözetet pótolja, drágábbért fogja eladni az étteremben.


Nincs kereskedelmi végzettségem, így ez már vaktában találgatás, de nem vagyok benne biztos, hogy egy ilyenből ne lenne esetleg plusz költsége adózás meg egyéb szempontból...

2018. jan. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!