Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Spagetti vagy egyéb tészta...

Spagetti vagy egyéb tészta esetében, ha nagyon egyben van rajta a sajtréteg, és villával nehéz darabokra vágni, hogy illik? Lehet kést használni?

Figyelt kérdés
2018. okt. 6. 12:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
69%
Eleve késsel és villával illik enni
2018. okt. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
De tésztafélét is?
2018. okt. 6. 12:16
 3/19 A kérdező kommentje:
(hús nincs benne)
2018. okt. 6. 12:27
 4/19 anonim ***** válasza:
67%

A tésztafélét mindig késsel villával illik enni, nem értem a kérdést.

Egyedül az üres kenyeret szokás tépni, vagy a tengeri herkentyűket kézzel szétfeszíteni vagy tépni (rák, kagyló, stb.) szinte minden mást evőeszközzel eszünk.

2018. okt. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Akkor én nem tudtam, elnézést.

Valahogy azt hittem, hogy pl. makarónit csak villával illik enni.

2018. okt. 6. 12:42
 6/19 anonim ***** válasza:
44%

A (fött) tésztából készült ételeket CSAK villával illik enni, kést nem illik hozzá használni, csak a pizza, rakott vagy egyéb egyben sült tésztaféléknél megengedett.

Másrészt meg ha összeállt a tészta, akkor a villa oldalával el lehet vágni, és ez az egyetlen illemszabálynak megfelelö módszer.

2018. okt. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
51%

Másik verzió, villa és kanál. Villával feltekered, majd alátolod a kanalat, hogy ne szürcsöld a lógó szálakat.

De a sajtot a villa élével vághatod el, ha kell, kést nem szokás használni. Igaz, klasszikusan annyi sajtot sem teszünk rá, hogy ez gondot okozzon. :-) Otthon én is vastag sajtréteggel eszem, de ott meg pont nem érdekel az éttermi etikett.

2018. okt. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
64%

Utolsó, fel kell hogy világosítsalak de rosszul tudod.

A kés használata megengedett az olaszoknál, pl. arra a célra, hogy szószt tegyél a villára feltekert spaghettitésztára, stb.

Ami "tilos" az a kanál+villa kombináció illetve a tészta kicsi darabokra vágása a késsel.


Ha nem értesz az étkezési etiketthez légy szíves ne adj ilyen témában tanácsokat!

2018. okt. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
54%
Bocsi, ez az utolsó előttinek szólt! A 80%-os kommentjét csak most láttam, de abban is olyasmi szerepel, amit illetlenség alkalmazni étteremben: a kanál+villa. Csak a gyerekek esetén megengedett, felnőtteknél hatalmas illetlenség. A spghettitésztát egyedül a villa használatával forgatjuk fel, normális helyen nem is adnak hozzá kanalat.
2018. okt. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
62%
Kés+villa ahogy már többen írták korrektül. A kanalas dolog irtó nagy parasztság.
2018. okt. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!