Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért lenne olyan fontos, és...

Miért lenne olyan fontos, és szeretne sok ember Balatonból kifogott halat enni (amit nem lehet) ha ott nyaral?

Figyelt kérdés
a külföldről beszerzetteknek is ugyanolyan íze van, miért lenne sokaknál igény mégis hogy a Balcsiból legyen?
2019. márc. 21. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Friss halat akarnak, nem fagyasztottat.
2019. márc. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
A Balatonban nagyon jó ízű hal van, sokkal jobb mint a külföldi, de még a friss hazai halastaviaktól is jóval finomabb. A Balatoni fogas pedig nemzetközileg is elismert.
2019. márc. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a friss hal jobb, mint a fagyasztott, másrészt meg a balatoni hal jobb, mint a tenyésztett hal. Általában a természetes vízben élő halak finomabbak, mint a tápszeren neveltek. A legtöbb balatoni étteremben is valószínűleg tenyésztett hal van, szóval nem tudom hol lehet Balatonból kifogottat enni. Nálunk a családban mindig voltak horgászok, én is szoktam, de aki csak odamegy nyaralni pár napra, az nem tudom hol tud szerezni.

Én egyébként jobban szeretem az édesvízi halakat, külföldről meg inkább tengeri halat hoznak.

2019. márc. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
20%
Akik azt hiszik, hogy a hekket a Balatonból fogják, azoknak ne keress logikát az észjárásukban. :D
2019. márc. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert akárhová azért megyek, mert a helyi dolgokra vagyok kíváncsi. Plzen-ben nem Heineken-t akarok inni.
2019. márc. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Annyit még hozzá kell tenni, hogy Balatoni halat ma már csak a horgászoknak és az ismerőseiknek van esélyük enni, mert a halászatot megszüntették a tavon, ezért Balatonból származó halat nem lehet vásárolni sehol. Legalábbis hivatalosan.
2019. márc. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!