Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Kezdő vagyok a dolgot illetően...

Kezdő vagyok a dolgot illetően, de ma megpróbáltam meditálni kicsit. Számomra inkább idegességet hozott, mondhatjuk az is, hogy felzaklatott. Azért lehet, mert megijedek a meditációs állapottól?

Figyelt kérdés
Igazából szorongásos betegséggel küszködöm, és ezért szeretnék, de most különösen rossz időszakom van. Nem gondoltam, hogy ennyire rossz lesz :P. Utána csak a meditációs zenét hallgattam tovább, de azt sem nagyon bírtam.
2012. aug. 11. 21:37
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

Ha tényleg meditálni akarsz, keress valamilyen spirituális csoportot, vagy vezetőt

Ilyet hol lelhetek?

Amúgy milyen érzés mélyen lenni? mi érez olyankor az ember?

2012. aug. 11. 22:35
 12/37 anonim ***** válasza:
2012. aug. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező először is mennyi idős vagy? Aztán mi a túrónak akarsz meditálni? Harmadszor nem szabad minden baromságot elhinni. Negyedszer főleg nem a hindu az amerikás és egyéb guruk zagyvalékát!


az egész egy nagyon nagy hazugság. Egy duma Guruk agy mentek szélhámosok az összes EZO barommal. Értelmes tanfolyamok? Nekik akik adják a sódert, mert bevételük keresetük van belőle.


Még az a jó hogy eddig csak idegességet okozott Neked. Mert okozhat elmebejt is egy idő után. Nem véletlen, hogy a Ganges partján sorban ülnek az elmebetegek -- akik lassan ide is becsorognak mint téveszméssé vált magyarok!

2012. aug. 13. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
0%
Te pedig Pietrosol a saját fiacskádat biztasd ilyen sületlenségekre ha van egyáltalán egy csöppnyi sütnivalód felnőtt szülő létedre?
2012. aug. 13. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:

Először is kérdező ismerd meg önmagad. A testedet a lelkedet, minden porcikádnak lüktetését. -- ehhez nem kell se zene se meditáció. Csak csend és kényelmes fekvés.

Keresd meg; MI tulajdonképpen a lelked az első blogban megtalálod

( [link]

19. f. A két csodálatos lelkünk.

( [link]

69.f.Gyógyulni a Lelkünk segítségével.


Tanuld meg érezni azt, hogy élsz, érezni minden porcikádat és szeretni önmagadat, a testedet a lelkedet.


Ne pedig mindenféle keleti baromságot gyakorolj, mert azoktól legfeljebb elmeosztályon köthetsz ki-- de még ott se annyit bezártak mostanság-- szóval aki beleőrül a hindu baromságokba az valahol a kukák világánál köthet ki a mi hazánkban. Bár Ganges helyett van Tisza és Duna partunk-- csak télen kissé hideg.

2012. aug. 13. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 agi91babe ***** válasza:

Kedves mami!


Azok a keleti baromságok több ezer éves gyakorlatok és igencsak jól beválnak már egy ideje az embereknek.Többek között az emberi lélek és anatómia ismerete is ezekkel a "keleti halandzsákkal" kedődött.Ha ennyire okos vagy, ne tagadd meg a gyökereket.

Másodsorban pedig sorban a 6. kérdésnél botlok beléd, ahogy a blogodat futtatod. Nem unod? Mert sok értelmes és konkrét mondanivalója nincs ám(megnéztem tüzetesen), az ömlengésen és okoskodáson kívül.Mellesleg pedig mindenhol kötekedsz mindenkivel.

A kérdezőnek: A meditáció csak Rólad és az elmédről-lelkedről szól.Valószínúleg sok kimondatlan dolgod van, magad előtt is, ne erőltesd. Csak próbáld meg élvezni a halk zenét és a nyugodt békét, de ne legyenek konkrét elvárásaid, vagy céljaid.Pont erről szól, hogy a törekvéseket el kell engedned.Ennél többről nem kell szólnia még a Te esetedben.:)

2012. okt. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:

Előttem beíró

A keleti filozófiák közül csak a kínai az ami élet közeli a hindu halandzsa és téveszme. Ők soha nem határozták meg a lélek szót azt se tudták hogy mi is az ha tudták volna akkor nem akarták volna egy felnőtt holt lelkét belegyömöszölni egy parányi újszülött testébe -a reinkarnációs marhaságukkal.


Vagy is ne adj olyan tanácsot amivel nem vagy tisztába-- ajánlom térj be egy könyvtárba és olvass el mindent a hinduk hitelméleteivel kapcsolatban és az ehhez fűződő marhaságaikat is megtalálhatod.


volt szerencsém nem oly régen meghallgatni is tőlük egy lét-konferencia előadásukon amit a hazai szektájuk tartott. mit jelent ahalál és mi várható utána...Amely azt igazolta hogy ma se tudják mi a lélek épp úgy gyömöszölte a felnőtt lelket az újszülöttbe egy ábrán magyarázva -amikor beszóltam hogy akkor mi a halál-- csak hebegett habogott ennyit az ajánlatodról hindukkal kapcsolatban.

2012. okt. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:

Arról pedig nem tehetek hogy Te nem érted a blogomat-- szerencsére sokan értik és olvassák és visszatérnek.

az egyik blogomat épp az előbb néztem majd nem 500 an olvasták és 800 körül töltötték le a másikat 300 körül olvasták és 4-500 oldalt töltöttek le.


Legalábbis gondolom az egészségre vonatkozó tanácsaimat. S inkább hallgasson a kérdező egy magyar XXI szd -intenziv növér tanácsaira mint egy hindu ókori babona ökörségre.


Mégha a kínai teo filozófiát-t ajánlottad volna finom testmozgásaival-- akkor egy szót se szóltam volna- az legalább élet közeli és nincs benne babonaság.

2012. okt. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
Javítás kérdező -- A kínai Tao- filozófia és gyakorlatai
2012. okt. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 agi91babe ***** válasza:

Kedves mami!


Az a büdös nagy helyzet, hogy intenzív nővér létedre még olvasni sem tudsz. Szó nem volt hindukról. Bár említhettem volna őket. Nem a vallásról volt szó, és hogy ki miben hisz(lásd újjászületés,totál magánügy, szerintem te se sértsd meg), hanem a több ezer éves ALAPOK pocskondiázásáról(pl jóga...a legtöbb mai nyújtás mozgás alapja, mellesleg a hinduk ismerték az egész keringési és nyirokrendszert, és az anatómiát, perzsák, arabok,kínaiak stb)Valamint nem a mai hindukról beszéltem, ma nem tudom mit csinálnak. Levered a szezont a fazonnal. Maradj a tárgynál és hozz fel intelligens, témába vágó érveket, és elsősorban a kérdezőnek próbálj meg segíteni.


Mami...nem csodálom hogy bekattantál, ha intenzíves nővér vagy....

MEDITÁCIÓRÓL volt szó. Nem okoskodásról.

2012. okt. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!